Saskia Alusalu võistles Berliinis MK-sarja etapil

Nädalavahetusel peeti Berliinis kiiruisutamise MK-sarja neljas etapp, kus tegi kaasa 240 uisutajat 28 riigist. Kolmandat korda oli MK-sarjas võistlustules 19-aastane Adavere kiiruisutaja Saskia Alusalu, kes läbis reedel 3000 meetrit ajaga 4.24,66. B-divisjonis andis see tulemus 32 sportlase hulgas 29. koha.

Sel hooajal 3000 meetri distantsil ligi 10 sekundiga Eesti rekordit parandanud Saskia Alusalu alustas ka Berliinis rekordigraafiku lähedaselt. 15. novembril Salt Lake City ülikiirel jääl Eesti rekordi 4.19,61-ni viinud Alusalu läbis tookord esimesed 600 meetrit ajaga 53,29, Berliini Sportforumi tunduvalt aeglasemal jääl läbis ta sama vaheajapunkti ajaga 54,11. Neljandas paaris koos rootslanna Johanna Östlundiga uisutanud Alusalu kaotas seejärel aga iga ringiga rekordigraafikule umbes sekundiga ning kaks ringi enne lõppu oli kaotust kogunenud 5,29 sekundit. Kaks viimast ringi läbis Alusalu aga Salt Lake City graafikust kiiremini ning lõpujoonel jäi ta oma rekordile alla 5,05 sekundiga. Johanna Östlund lõpetas ajaga 4.22,61.

B-divisjonis võistelnud sportlastest sõitis kiireima aja välja hollandlanna Jorien ter Mors, kes läbis 3000 meetrit ajaga 4.02,23. Mõnevõrra üllatuslikult jäi see aeg ka kokkuvõttes päeva parimaks, sest A-divisjonis võideti sama distants ajaga 4.02,25. Esikoha saavutas MK-etapil tšehhitar Martina Sablikova, sakslanna Claudia Pechstein kaotas talle 0,71 ning hollandlanna Ireen Wüst 1,25 sekundiga.

Kiiruisutamise MK-sarjaga jätkatakse juba märtsis, pärast Sotši olümpiamänge. MK-sarja viies etapp sõidetakse 6.– 8. märtsini Saksamaal Inzellis ning kuues etapp 14.–16. märtsini Hollandis Heerenveenis.