Saskia Alusalu tegi avastardi oma lemmikdistantsil

Kiiruisutaja Saskia Alusalu tegi möödunud reedel Saksamaal Inzellis Max Aicher Arenal peetud võistlustel kaasa 3000 meetri distantsil, kus sai ajaga 4.26,19 üheksanda koha. Esikoha võitis kolmekordne olümpiavõitja Martina Sáblíková (Tšehhimaa), kes läbis distantsi ajaga 4.06,69.

Alusalu startis Inzellis üheksandas paaris koos poolatari Angelika Fudalej’ga. Käesoleva aasta 8. märtsil samal rajal peetud MK-sarja etapil püstitatud isikliku rekordi 4.18,69 graafikut edestas Alusalu 600 meetri järel 0,45 sekundiga ning veel 1800 meetri järel oli kaotust rekordigraafikule vaid 1,54 sekundit. Lõpujoonel jäi ta isiklikust rekordist siiski 7,50 sekundiga maha, edestas aga poolatari 3,36 sekundiga.

Martina Sáblíková edestas võistlustel teise koha saanud poolatari Luiza Zlotkowskat ligi kümne sekundiga (4.16,64), kolmas oli ajaga 4.21,02 itaallanna Francesca Lollobrigida. Kokku startis 3000 meetri distantsil 21 kiiruisutajat.

Käesoleva hooaja avastardi tegi 20-aastane Saskia Alusalu nädal varem samuti Inzellis, kui läbis 1500 meetrit ajaga 2.05,80.