Saskia Alusalu sõlmis uue sponsorlepingu

Pyeongchangi taliolümpia kangelanna Saskia Alusalu alustab juba novembris uut kiiruisuhooaega ning loodab uue suurtoetaja abiga muuta treeningud ja taastumise veelgi sujuvamaks.


Kiiruisutaja seniseid püüdlusi on takistanud vähene rahastus ja tervikliku tugisüsteemi puudumine. Kui augusti alguses ei olnud Alusalul hooajaks vajalikust rahast veel pooltki koos, siis nüüd on olukorda leevendanud septembri alguses järgmiseks kaheks aastaks sõlmitud suursponsorleping krediidiandjaga Raha24.

„Uue toetaja leidmine enne algavat võistlushooaega katab aastas ühtekokku neli korralikku treeninglaagrit ning võimaldab mulle kõige olulisemat ehk kvaliteetseid, sportlikke tunde jääl,“ ütles Alusalu, lisades, et kogu toetusraha pole veel siiski koos. „Kahtlemata on tegemist väga suure abiga, aga uute sponsorite otsimine jätkub ilmselt veel lähikuudelgi.“

Ootab pinevusega jäälaagreid

„Saskia saavutused nii olümpial kui teistel maailmatasemel võistlustel, aga mastaabilt väiksematelgi Eestis toimunud spordisündmustel on juba täna märkimisväärsed ning tema julgus ja tahe jõuda kiiruisutamises veel kaugemale tekitas meis soovi teda sellel teekonnal veidi aidata,“ sõnas Raha24 esindaja Urmo Kokmann.

Terve suve on Alusalu usinalt trenni teinud. „Hooaja alguses oli üks rattalaager Hispaanias, jäälaagritest oli üks juulis Saksamaal ja teine augustis Minskis. Mõned ettevalmistuslaagrid olid ka Lõuna-Eestis,“ rääkis sportlane. Kui esimene jäälaager vajas veidi harjumist ja pärast pikka eemalolekut taas jääga kohanemist, siis Minskis läks palju paremini.

„Jäin ettevalmistusega väga rahule ja muidugi on Eesti suurepärane ilm treeningutele väga hästi mõjunud,“ oli Alusalu rõõmus. Septembris on ta Itaalias veel viimases ettevalmistuslaagris, mis on ühtlasi viimane jäält eemal olev laager enne algavat hooaega. Laagritesse minekut Saskia Alusalu juba ootab, sest siis saab end täielikult uisutamisele pühendada. „Viimased nädalad on lõpuspurt Eestis, et kõik lahtised otsad ära lõpetada,“ kinnitas ta.

Pärast viimast ettevalmistavat Itaalia laagrit ootavad kiiruisutajat võistlused Jaapanis, Poolas, Hollandis, Saksamaal, Norras ja USAs. „Novembris algab maailmakarikasari, kaks võistlust on Jaapanis, siis Poolas ja hiljem Hollandis. Veebruaris toimub MM ning seejärel hooaja teisel poolel taas MK-etapid,“ andis sportlane põgusa ülevaate.

Saab õpetust Norra treenerilt

Kuna ees ootab palju reisimist ja võistlusi, siis kodumaale ei jõua Alusalu tagasi enne kevadet. „Olen jõulude paiku üritanud paariks päevaks koju tulla, et akusid laadida ja perega kokku saada. Tagasi tulen märtsis,“ sõnas Alusalu.

Üks suuremaid muudatusi oli ka treenerivahetus. Prantslane Tristan Loy aitas meie kiiruisutaja Pyeongchangi taliolümpial neljanda kohani, kuid nüüd on ta tegev Poola koondise juures, seetõttu ei saa Saskia temaga enam väga palju koostööd teha. Alusalu abistab norralane Bjarne Rykkje, kuid temaga on sama lugu nagu Poola treeneriga, nimelt on Rykkje pühendunud Norra koondise treenimisele.

„Olen tema käest saanud treeningkavasid. Kuna meil Eestis koondist ei ole, tuleb vaadata, kuidas kombineerides abi saab. See ei ole kindlasti ideaalne lahendus, aga ma arvan, et praeguses olukorras parim variant,“ selgitas Alusalu.

Üheks suuremaks saavutuseks sel suvel on kindlasti esmakordne võit Tartu rulluisumaratonil. „Selle üle on hea meel. Tegin neli maratoni ja neli võitu, seega võib rulluisuhooajaga väga rahule jääda,“ kinnitas Alusalu.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus