Saskia Alusalu sai juunioride MMil 25. koha

Adavere noor kiiruisutaja Saskia Alusalu osales möödunud nädalavahetusel Soomes Seinäjoel peetud juunioride maailmameistrivõistlustel, saavutades 3000 meetri distantsil 25. koha.

“Arvestades sellega, et päris mitu temast kõvemate isiklike rekorditega võistlejat tahapoole jäid, võib Saskia esinemist kordaläinuks lugeda,” ütles Adavere kiiruisutajate treener Väino Treiman. “Järjekordse rekordi püstitamist polnud aga Seinäjoelt lootagi, sest uisutati välitingimustes ning ilm oli üsna külm.”

Saskia oligi ainus Eesti uisutaja, kes juunioride MMile pääses, ning temalgi oli kvalifikatsiooninorm täidetud vaid ühel alal. Saskia on ka ainus Eesti uisutaja, kes on kutsutud juunioride maailmakarika lõpuetapile, mis leiab aset sel nädalavahetusel Hollandis Groningenis: sinna pääsevad vaid need, kes varasematelt etappidelt punkte kogunud. Veidi suurema seltskonnaga minnakse lähiajal veel võistlema Soomes Seinäjoel peetavatele noortevõistlustele (sinna lähevad nooremad uisutajad) ja Hollandis Heerenveenis peetavale Viking Race’ile, mis on üks Euroopa suuremaid noortevõistlusi. Pärast neid reise võivad Adavere uisutajad hooaja lõppenuks lugeda.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus