Saskia Alusalu rahvahääletusel esikolmikus

Pühapäeva õhtul kuulutati välja lõppeva aasta Eesti parim mees- ja naissportlane, treener ning võistkond. Adaverelane Saskia Alusalu jagas naissportlaste hulgas kokkuvõttes viiendat kohta, rahvahääletusel oli ta koguni kolmas.

Parimaks naissportlaseks valiti maadluse MM-võistlustel pronksmedali pälvinud Epp Mäe (12 punkti), kellele järgnesid tennisist Anett Kontaveit (11 p), vehkleja Erika Kirpu (8 p) ja vigursuusataja Kelly Sildaru (7 p). Võrdselt kolme punktiga jagasid viiendat kohta vehkleja Katrina Lehis ja kiiruisutaja Saskia Alusalu.

Paremusjärjestus selgus spordiajakirjanike ja spordialaliitude hulgas tehtud küsitluste ning rahvahääletuse tulemuste liitmisel. Saskia Alusalule oli edukaim rahvahääletus, kus ta sai Sildaru ja Kontaveiti järel ning Mäe ees kolmanda koha. Spordiajakirjanike hääletusel pälvis Eesti parim naiskiiruisutaja seitsmenda koha.

Tõstmise MM-il võidetud pronksmedal tõi parima meessportlase tiitli Mart Seim, treeneritest nimetati parimaks tema isa Alar Seim. Võistkondadest kogus enim hääli sõudmise MM-il pronksmedali võitnud paariaeruline neljapaat, noorsportlaste kategoorias võidutses Anett Kontaveit.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus