Saskia Alusalu näitas rekordilähedasi tulemusi

Detsembri algul Berliinis toimuvaks MK-etapiks valmistuv kiiruisutaja Saskia Alusalu osales möödunud laupäeval Inzellis peetud võistlustel, kus tema lõpptulemused nii 500 kui 3000 meetri distantsil jäid napilt alla möödunud hooajal püstitatud Eesti rekorditele. 500 meetris lõpetas Alusalu ajaga 42,45 (Eesti rekord 42,38), mis andis 21 osalenu hulgas kolmanda koha. Võitis hollandlanna Maike Brinksma ajaga 41,63.

3000 meetri distantsil edestas Alusalu praktiliselt kogu sõidu jooksul tänavu 8. märtsil samal rajal püstitatud Eesti rekordi 4.18,69 graafikut. Kaks ringi enne lõppu oli edumaa 1,20 ning ring hiljem 0,71 sekundit. Viimased 400 meetrit olid siiski oodatust aeglasemad ning Alusalu lõpetas ajaga 4.18,84.

Neli viimast nädalat tugevalt treeninud Alusalu sõnul olid tulemused talle endalegi üllatuseks. “Treeningmaht on endiselt väga suur ja nendeks võistlusteks ma ei valmistunud. Eriti õnnelik olen 3000 meetri sõidu üle, selline aeg pärast rasket treeningtsüklit annab palju enesekindlust eesootavateks MK-etappideks,” kirjutas ta Facebook’is.