Saskia Alusalu kasvatas Heerenveenis punktiarvet

Nädalavahetusel Hollandis Heerenveenis peetud kiiruisutamise MK-sarja neljandal etapil teenis Saskia Alusalu taas nii 3000 meetri distantsil kui ka ühisstardiga sõidus MK-punkte. Kõige enam rahule jäi ta oma esinemisega aga hoopis 1500 meetri sõidus.

Reedel kavas olnud 3000 meetri sõidu lõpetas Saskia Alusalu ajaga 4.18,92, mis jääb nädal varem Berliinis püstitatud Eesti rekordile alla 3,51 sekundiga. B-divisjonis tõi see 25 osalenu hulgas 13. koha ning kaks MK-punkti. Selles rühmas oli 4.11,24-ga kiireim norralanna Ida Njåtun, A-divisjonis sai ajaga 4.02,84 esikoha tšehhitar Martina Sábliková. Saskia Alusalu sõnul on Heerenveenis tavaliselt päris kiire jää, kuid kuna selle hooaja lõpus hakatakse jäähalli renoveerima, on osa soojendussüsteeme juba eemaldatud.

“Jää oli väga kõva, mulle sobib rohkem pehmem jää,” kirjutas ta oma Facebook’i kontol. “Võrreldes Berliiniga tegin kindlasti ka tehniliselt halvema sõidu.”

Pühapäeval läbis Alusalu 1500 meetrit ajaga 2.05,03. B-divisjonis tõi see 21 startinu hulgas samuti 13. koha, kuid kuna sellel distantsil oli kiiremas rühmas rohkem startinuid, sai siin punkte vaid üheksa kiiremat. Alusalu kaotas ühe MK-punkti teeninud korealannale vaid 0,61 sekundiga, märtsis Inzellis püstitatud Eesti rekordist jäi ta maha 0,75 sekundiga. B-divisjoni parim oli Ivanie Blondin (Kanada) ajaga 1.58,21, A-divisjonis esikoha saanud Heather Richardsoni (USA) ajaks märgiti 1.53,87. “See oli kindlasti mu selle hooaja parim 1500,” ütles Alusalu. “Olen eriti rahul, sest see oli kõige halvemates tingimustes selle hooaja võistlustest.”

Võistlused lõpetanud ühisstardiga sõidus sai Saskia Alusalu 24 osavõtja hulgas 19. koha ning teenis 6 MK-punkti. Esikoha võitis Ivanie Blondin, kes edestas vaid kahe sajandikuga korealanna Kim Bo-Reumi. Alusalu kaotas võitjale grupifinišis 4,37 sekundiga, kohe Saskia järel ületas finišijoone viiekordne olümpiavõitja Claudia Pechstein. Kuna sakslanna oli aga varem vahefinišites punkte kogunud, sai ta lõpuks viienda koha.

MK-sarja järgmine etapp peetakse jaanuari lõpus Norras Hamari olümpiahallis, enne seda, 10. ja 11. jaanuaril selgitatakse aga Venemaal Tšeljabinskis Euroopa meistrid mitmevõistluses.