Saskia Alusalu jõudis esmakordselt MK-sarjas punktikohale

Kiiruisutaja Saskia Alusalu tegi nädalavahetusel kaasa MK-sarja viiendal etapil Saksamaal Inzellis. 3000 meetris püstitas ta laupäeval ajaga 4.18,69 uue Eesti rekordi, pühapäeval sai aga ühisstardiga sõidus kümnenda koha, teenides sellega esimese Eesti kiiruisutajana MK-sarja punkte.

Kui selle hooaja eelmistel MK-sarja etappidel Calgarys, Salt Lake Citys ja Berliinis oli 19-aastane Alusalu osalenud ainult 3000 meetri distantsil, siis Inzellis pääses ta esmakordselt starti ka poole lühemal distantsil. Nädal varem samal ovaalil toimunud Saksamaa lahtistel meistrivõistlustel 1500 meetri distantsil püstitatud Eesti rekord 2.04,28 tähendas ühtlasi MK-sarja normi ületamist.

Reedel peetud 1500 meetri distantsil osales Inzelli MK-sarja etapil A-divisjonis 20 ning B-divisjonis 13 naist. Saskia Alusalule andis lõppaeg 2.06,71 B-divisjonis 12. koha, kiireim oli hollandlanna Diane Valkenburg ajaga 1.57,01. A-divisjonis oli parim neljakordne olümpiavõitja Ireen Wüst (Holland) ajaga 1.54,03.

Laupäeval sõidetud 3000 meetri distantsil tegi kõrgemas divisjonis kaasa 16 ja madalamas 18 uisutajat. Alusalu startis teises paaris koos hollandlanna Marije Jolinguga. Salt Lake City MK-etapil püstitatud Eesti rekordi 4.19,61 graafikuga võrreldes startis ta Inzellis küll kiiremini, kuid järgmistes vaheajapunktides fikseeriti mõnekümnendikuline kaotus rekordigraafikule. 1200 meetrit enne lõppu kaotas Alusalu oma senisele parimale tulemusele 0,44 ning ring hiljem juba 0,68 sekundit. Lõpp oli Alusalul aga varasemast kiirem. Kui Salt Lake Citys läbis ta kaks viimast ringi vastavalt 35,1 ja 36,3 sekundiga, siis Inzellis olid ringiajad vastavalt 34,7 ja 35,0 sekundit. Eelviimase ringi järel fikseeritud 0,31-sekundiline kaotus rekordgraafikule pöördus seega lõpuks 0,92-sekundiliseks eduks. Lõppaeg 4.18,69 andis B-divisjonis 16. koha, viimasena MK-punkti saanud Marije Joling oli Alusalust vaid 0,76 sekundit kiirem. B-divisjoni kiireim oli hollandlanna Annouk van der Weijden ajaga 4.07,07, A-divisjonis võitis taas Ireen Wüst (aeg 4.01,52).

Pühapäeval sõidetud kolme vahefinišiga 15 ringi (6000 meetrit) ühisstardiga sõidus selgitati paremus vaid A-divisjonis, kokku läks starti 17 naist. Esikoha võitis sakslanna Claudia Pechstein, kellele järgnesid hollandlannad Janneke Ensing ja Irene Schouten, Saskia Alusalu lõpetas kümnendana ning teenis 28 MK-sarja punkti. Ühtlasi kvalifitseerus Alusalu selle tulemusega ka sel nädalavahetusel Hollandis Heerenveenis peetavale MK-sarja finaaletapile, kuid sõidu ajal tema ees toimunud kukkumisel kaasvõistleja uisuteralt saadud lõikehaavad jalal ja rinnal sundisid teda loobuma sellest võistlusest ning ka kogu eduka hooaja lõppenuks kuulutama.