Saskia Alusalu ja Marten Liiv võistlesid Berliini MK-etapil

Nädalavahetusel Berliinis peetud kiiruisutamise MK-sarja tänavusel viiendal osavõistlusel olid taas stardis Marten Liiv ja Saskia Alusalu. Berliini võistlus oli ühtlasi kvalifikatsioonivõistluseks veebruari lõpus Calgarys peetavateks sprindi mitmevõistluse ning märtsi algul Hamaris toimuvateks mitmevõistluse MM-võistlusteks. Eestlastest õnnestus maailmameistrivõistluste pääse välja sõita Saskia Alusalul.

Saskia Alusalu startis Berliinis kahel distantsil. Laupäeval kavas olnud 1500 meetri sõidus lõpetas ta ajaga 2.04,10 ning sai B-divisjonis 27 osaleja seas 13. koha. Sõidu kiireim oli 1.59,55ga hiinlanna Mei Han, MK-sarja punktidest jäi Alusalul puudu 2,52 sekundit.

Pühapäevane start 3000 meetri distantsil tõi Saskia Alusalule B-divisjonis 21 osavõtja hulgas 16. koha. Käesoleva hooaja parimale ajale pool sekundit alla jäänud Alusalu lõpetas ajaga 4.16,83 ning kaotas teises tugevusgrupis esikoha võitnud Natalia Czerwonkale (Poola) 8,86 ning viimase MK-punkti teeninud Sofie Karoline Haugenile (Norra) 1,82 sekundiga.

Märtsi esimesel nädalavahetusel Norras toimuvate mitmevõistluse MM-võistlustele pääsevate sportlaste reastamisel arvestati kahe tugevusgrupi uisutajate poolt neil distantsidel näidatud aegu, Alusalu oli selles arvestuses kokkuvõttes kahekümne kuues.

Marten Liivi neljast stardist õnnestus enim pühapäeval sõidetud 1000 meetrit, kus ta sai ajaga 1.11,71 B-divisjonis 33 uisutaja seas 13. koha. Poolaka Zbigniew Brodka võiduga (1.10,70) võiduga lõppenud sõidus jäi mullust Jõgevamaa parimat sportlast MK-sarja punktikohast lahutama vaid 37 sajandikku.

Teises kümnes lõpetas Marten Liiv võistluse ka laupäeval läbitud 1000 meetri distantsil, kus sai ajaga 1.12,22 B-divisjonis 16. koha. Reedel startis Marten Liiv ka 500 ja 1500 meetri distantsidel, kus sai vastavalt 28. (36,99) ja 22. koha (1.51,62).

Sel nädalal Kasahstanis peetaval taliuniversiaadil on adaverelastest võistlustules Mariin Sarap ja Aleks Luik. Medeu ovaalil peetavate kiiruisutamisvõistluste avadistantsid sõideti teisipäeval. Aleks Luik lõpetas 5000 meetris ajaga 7.55,37 ning sai kolmekümne startinu seas 25. koha, Mariin Sarapile andis 2.20,79 1500 meetris 41 osalenu seas 34. koha.

Kaks nädalat enne taliuniversiaadi tegi Mariin Sarap kaasa Itaalias Collalbos peetud U23 vanuseklassi MK-sarja teisel etapil, kus teenis kolmel distantsil U23 MK-punkte. Hiinlanna Sisha Li võiduga lõppenud ühisstardiga sõidus võitis Mariin Sarap esimese vahefiniši ning sai kokkuvõttes neljanda koha. Nii 500 kui ka 1000 meetri distantsil sai Mariin Sarap Collalbos üheksanda koha. 500 meetris lõpetas ta ajaga 42,47 ning 1000 meetris ajaga 1.25,37.