Saskia Alusalu ja Marten Liiv pälvisid „Uisuliidu tähed”

Uisuhooaja pidulikul lõpetamisel tunnustati Eesti Uisuliidu kõrgeima auhinnaga „Uisuliidu Täht” Adaverest võrsunud tippkiiruisutajaid Saskia Alusalu ja Marten Liivi.

„Uisuliidu Täht” on skulptor Tauno Kangro valmistatud skulptuur, mida antakse välja üks kord aastas, hooaja pidulikul lõpetamisel. Autasu antakse sportlastele silmapaistvate tulemuste eest või treeneritele, organisatsiooni töötajatele või Eesti Uisuliidu käekäiku toetavatele inimestele. Esmakordselt jagati esinduslikke meeneid 2012. aasta hooaja pidulikul lõpetamisel.

Marten Liiv sai „Uisuliidu Tähe” teist korda. Esimest korda pälvis ta selle 2016. aastal, mil võitis juunioride MM-võistlustel pronksmedali. Eesti iluuisutajatest on selle auhinna saanud Jelena Glebova ja Viktor Romanenkov.

Lõppenud hooaja parimaks juunioriks meeste kiirusutamises tunnistati Joonas Valge Tallinna Kiiruisuklubist ja naistest adaverelane Tuuli Vaher.

Parima treeneri aunimetuse pälvis Väino Treiman. Parimaks juunioride treeneriks valiti Adaverest pärit Mart Markus, kes aastast 2015 tegutseb Tondiraba jäähallis lühirajauisutamise treenerina. Parimateks rahvusvahelisteks treeneriteks kuulutati Saskia Alusalu juhendav Tristian Loy ja Marten Liivi juhendav Hannes Wolf.

Eesti Uisuliidu üldkogul valiti liidu presidendiks senine asepresident, vandeadvokaat ja sporditegelane Maire Arm, kes oli alaliidu president ka aastatel 2006-2010. Asepresidendiks valiti ettevõtja ja riigikogu liige Aivar Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus