Särje talus tuleb kuues kitarrilaager

Kui Särje talust pärit Raido Prükk Tartu II muusikakoolis veel kitarri õppis, oli tal kord erialaõpetaja Vaido Petseriga jutuks tulnud, et küll oleks tore kusagil maal kitarrimänguhuvilistel kokku saada, pilli mängida ja omavahel sundimatult suhelda. Raido oli siis maininud, et võib-olla sobiks tema kodu kokkusaamise kohaks, et selline omaette paik ja ruumi peaks ka jätkuma. Raido ema, elupõline pedagoog Malle Prükk, oli asjaga päri ning nõus isegi muusikarahvast võõrustama. Võeti telgid ja tuldigi. Tänavu tullakse juba kuuendat aastat. Laagrikorraldaja on endistviisi Vaido Petser ning nagu ikka hoolitseb Särje talu perenaine Malle Prükk selle eest, et kõigil kõhud korralikult täis oleksid.

Külalisi kaugemalt ja lähemalt

Laager on mõeldud kõigile kitarrihuvilistele. Kohapeal moodustatud kitarriorkestriski on võimalik osaleda kõigil, nii klassikalise kitarri kui elektripilli mängijatel ning mistahes muusikastiiliga tegelejatel. Taas on kohal tuntud moskvalased kitarrivirtuoos Anastassia Bardina ja kitarrimuusika looja Aleksandr Vinitsky, kes annavad ka kontserte. Aleksandr Vinitsky juhendamisel tehakse ka kõikidel päevadel orkestriproove.

Kui kuus aastat tagasi alustati väikese seltskonnaga, mille peamiselt moodustasid asjaosaliste sõbrad ja Tartu II muusikakooli õpetajad, siis edaspidistes laagrites on osalejaid olnud 60 – 70 ümber. Peakorraldaja Vaido Petseri sõnul rohkemaarvuliseks laagrit muuta ei tahetagi. Nii suur seltskond on optimaalne, et kõik saaksid ennast hästi tunda ning ühist muusikategemist nautida. Eestimaalt on kõige rohkem osalejaid olnud Tartust, Tallinnast ja Ida-Virumaalt.

Esinema on tulemas taas ka eriilmelisi ansambleid nagu Genialistid, Marr, Rude Mood, Ruupor jt ning oodata võib üllatusesinejaidki. Tiit Peterson annab klassikalise kitarrikontserdi Maarja kirikus.

Eelmistest laagritest erinevat

Laagri päevakavase, mis on suhteliselt tihe, on tänavu siiski ka mõneti rohkem ruumi jäetud omavahelisteks suhtlemisteks, sest eelmistel aastatel on päevad kulgenud peaaegu ilma igasuguste pausideta. Tänavu on uudne ka see, et suurt rõhku pannakse kitarrimuusika ajaloo käsitlemisele. Ülevaate annab sellel teemal kahel päeval Tiit Peterson. Nii reede kui ka laupäeva hilisõhtul on võimalik suurel ekraanil näha ka kitarriteemalisi filme.

Särjele jõuavad kitarrihuvilised reede õhtupoolikuks, et kohe alustatda ühist orkestriproovi. Laupäev ja pühapäev tulevad koos muusika ja mitmesuguse huvitava tegevusega, ärasõit jääb esmaspäeva ennelõunaks.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus