Sangpommisportlased võistlesid Avinurmes ja Audrus 

Jõgevamaa sangpommi tõstjad osalesid hiljuti edukalt Avinurmes peetud Heino Ambose auhinnavõistlustel ühe käe rebimises ning Audru valla lahtistel meistrivõistlustel sangpommispordis.

Heino Ambose auhinnavõistlusi peeti Avinurmes teist korda ja neil osales 15 võistlejat. Võistlusreeglid ajapiirangut ette ei näinud, st igaüks võis pommi rebida nii kaua kui jaksas.

Meie maakonna esindajatest tegid Avinurmes hea tulemuse Ülo Kuusk ja Heino Põldoja. Üle kuuekümne aastaste meesveteranide hulgas võistelnud Kuusk tõstis 16 kg pommi 430 korda ning üle seitsmekümne aastaste meesveteranide hulgas võistelnud Põldoja 12 pommi 555 korda. Mõlemad olid oma võistlusklassis parimad.

Meeste põhiklassis tuli võitjaks Henry Tamman Ida-Virumaalt ja üle neljakümne aastaste meesveteranide hulgas mitme meie maakonna sangpommisportlase treener, Endel Taro Tartumaalt.  Meeste kõrval võistles Avinurmes ka naisi.

Eesti Sangpommispordi Liidu presidendi Ülo Kuuse sõnul on Avinurme vallas elav Heino Ambos üks Eesti kõigi aegade paremaid sangpommirebijaid. Ta treenis omal ajal väga suurte koormustega ning hoidis kogu aeg taskus vedrusid, mida vabal hetkel suruda. Tänu sellele olid tal sõrmed väga tugevad ja tõstevahend seisis hästi käes. Praegu seitsmekümnendates aastates Ambos enam sangpommi ei tõsta, ent on endiselt heas füüsilises vormis.

Audru valla lahtistel meistrivõistlustel sangpommispordis osales 30 võistlejat. Meie maakonna sportlastest oli edukaim Andres Metjer, kes võitis meesteklassis esikoha kombineeritud võistluses ja kahevõistluses. Kombineeritud võistlus koosnes kolmest alast: nn pikast tõukamisest, tõukamisest ja rebimisest, kusjuures iga ala tulemuse kirja saamiseks oli aega kaks minutit. 24 kilogrammise tõstevahendiga võisteldes sai Metjer kirja 101 tõstekorda.

Kahevõistluses tõstis Metjer 32 kg sangpomme ning sai tõukamises kirja 49 ja rebimises 96 tõstekorda.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus