Samovarimuuseumi kollektsioon täienes

Heategevust edendavate naiste sõpruskond, mille eestvedajad on Evelin Ilves ning ettevõtja ja Kasepääl tegutseva samovarimuuseumi perenaine Veronika Kookmaa, tegi annetuse muusik Siiri Sisaski juhtimisel Raplas tegutsevale ühendusele Saagu valgus”.

Siiri Sisaski sõnul annetas eri eluvaldkondades tegutsevate naiste sõpruskond heategevuslikule keskusele Saagu valgus” palju esemeid. Meie saame neid annetusi jagada alla vaesuspiiri elavatele peredele. Põhiliselt tegelemegi sellistes peredes elavate laste huvihariduse toetamisega. Ühtlasi on meil ka väike taaskasutuspood, mis meie majandamise poolt üleval hoiab,” ütles ta. Abivalmis naiste seltskonnaga arenes meil sisukas jutuajamine ja loodetavasti saame ka tulevikus koos midagi toredat ette võtta,” ütles Sisask.

Kui kuulsime, et Veronika Kookmaa tegeleb Peipsi ääres vanausuliste kultuuritraditsioonide hoidmise ning tutvustamisega ja on Kasepää vallas avanud samovarimuuseumi, otsustasime talle kinkida ühe samovari, mille keegi oli omakorda meile annetanud,” ütles ühenduse Saagu valgus” rajaja ja juht. Ma pole veel samovarimuuseumi külastanud, kuid kavatsen seda kindlasti teha,” lisas ta.

Veronika Kookmaa sõnul on muuseumikülastajatel  juba võimalik ühenduse Saagu valgus” kingitud samovari uudistada.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus