Samm mõtlikumaks, pilk mõistvamaks!

Homme kuulutatakse meie maakonna pealinnas välja jõulurahu kogu Eestile. Selle üle, et EELK peapiiskop Andres Põder sel puhul  juba mitmendat aastat järjest  just Jõgevale tuleb, on kahtlemata põhjust uhkust tunda nii linlastel kui kogu maakonna rahval.

Aga võiks mõelda sellelegi, et jõulurahu väljakuulutamine  kolmandat advendiküünalt süüdates pole moepärast kombetäitmine, vaid meil kõigil tuleks tavapärasest enam rahu, sallivust, empaatiavõimet ja abivalmidust tõesti oma südamesse lasta – olgu või selleks mõnekümneks päevaks, mis aasta lõpuni jäänud. Leidkem mahti vaadata kaasinimesele otsa, imetleda jõulukaunistusi, naeratada võõrale lapsele, pakkuda abi kitsikusse sattunule või haigele. Jätkem ütlemata mõni teravus ja  kuulutamata oma ilmeksimatus. Lükakem edasi terav konflikt — ehk annab aeg arutust ja probleem laheneb uuel aastal vähem stressikalt. Las maailm olla natukeseks ajakski pisut parem paik elamiseks.

Pühadeks ei pea ju ka nii pingsalt valmistuma, et askeldajad-küpsetajad jõululaupäeva õhtuks hingetud ja tüdinud. Jõul pole ju tegelikult mingi suur ja kole loom, kes palju süüa tahab, nagu kord Muumiperes kahtlustama hakati, vaid tulemas on aasta kauneimad pühad.

Jõulurahu ja ootuserõõmu kõigile!  

10. detsember 2011

blog comments powered by Disqus