Salongiõhtud alustavad

 

Neljapäeval, 16. oktoobril alustatakse Põltsamaal Jõgeva maakonna keskraamatukogus seitsmendat hooaega salongiõhtute sarjaga. Keskraamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul on huvilisi salongiõhtutele jätkunud ja see toimub kuus korra. Tänavu detsembris on ees ootamas eriline õhtu, kus publik satub mõrvamüsteeriumi keskele. Tegu on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Viljandi linnaraamatukogu koostöös sündiva etendusega.

16. oktoobril on aga külaliseks rännu- ja kirjamees Marko Kaldur. Tema sulest on ilmunud mitmeid rännuraamatuid, mis tutvustavad nii Eestimaad kui laia maailma.  Marko Kaldur on osalenud mitmel Siberi-ekspeditsioonil, on kirjutanud mitmeid huvitavaid reisikirju ja räägib nähtust ja kogetust  neljapäeval Põltsamaa raamatukogus.

Rutt Rimmeli sõnul peetakse salongiõhtute külalisi valides silmas, et neil oleks side ka kirjandusmaailmaga. Raamatukogu direktori sõnul on Marko Kalduri reisiraamatud põnevad ning väga hästi kirjutatud.

20. oktoobril algavad ka Põltsamaa raamatukogu 100. juubeliaasta üritused ning ka neljapäevase salongiõhtu võib lugeda juubeliürituste sarja kuuluvaks. Tegelikult on kõik tänavused Põltsamaa raamatukogu üritused raamatukogu juubelile pühendatud. Juba alates aasta algusest kingitakse igale sajandale raamatukogu külastajale raamat, kohalikus ajalehes ilmuvad raamatukogu ajalugu kajastavad artiklid. 29. oktoobril pakutakse raamatukogu külastajatele kooki ja kohvi ning kuulatakse ära nende ettepanekud, mõtted ning arvamused.

Paralleelselt salongiõhtutega on raamatukogus käivitunud ka filmiõhtute hooaeg. See algas septembris Ilmar Raagi filmiga “Ma ei tule tagasi.” Järgmisel kolmapäeval, 22. oktoobril ja neljapäeval, 23. oktoobril linastub “Kirsitubakas”.  Põnevaid elamusi jätkub Põltsamaa raamatukogus terve hooaja vältel.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus