Saksing lõpetas karjääri karikavõiduga

Eelmisel nädalavahetusel peetud saalihokiturniiril „Jõgeva Karikas“ andis JSK Selver/Tähe esindusmeeskond kodupublikule kahel päeval ilusa etenduse ning võttis ka turniirivõidu. Turniiriga sportlaskarjäärile punkti pannud Marko Saksing viskas oma viimases mängus ühe värava ning andis ka väravani viinud söödu.

Oma viimases kohtumises Tähe esindusmeeskonna särgis andis Marko Saksing pealtvaatajatele korraliku etenduse. Kohtumise esimeses pooles saatis Saksing EMÜ värava suunas palli teele ning värava alt realiseeris selle probleemideta ära Rein Kivi. Kuigi esimese poolaja järel jäi Tähe 1:3 kaotusseisu, suutsid nad mängu seisuga 4:3 võita.

Kogu mängu kestel oli Saksingul kandev roll, alustades EMÜ värava suunas tulemuslikke rünnakuid. Eriliseks jõudemonstratsiooniks kujunes Saksingu poolelt väljakult vastaste väravasse visatud pall.

Mees jäi oma mänguga vägagi rahule. “Visata viimases mängus värav ja anda resultatiivne sööt, no mis sa veel oskad tahta,” muheles Saksing pärast mängu. Tema meeskonnakaaslased Raul ja Rein Kivi kiitsid samuti saalihokilegendi esitust. “Näha oli, et ta on heas hoos, peab tempole vastu ja suudab väravaidki visata. Jaksu veel on, et võiks isegi edasi mängida,” sõnasid vennad Raul ja Rein.

Saksing jäi siiski kriitiliseks, sõnades, et vanust on ikkagi juba omajagu kogunenud ning meistriliiga tasemel ta enam vastu ei peaks. “Siin sai ju ainult kaks korda viisteist minutit mängida. Pikka mängu enam vastu ei peaks. Samas noored ja andekad tulevad peale, neile peab ruumi tegema, ei saa kohta kinni hoida,” märkis nüüdsest vaid treeneritööd tegev Marko Saksing.

Finaali pääseti napilt

Kuigi laupäeval võttis JSK Selver/Tähe esinduskoosseis kindla alagrupivõidu, ei läinud pühapäeval peetud finaalmängud enam nii ladusalt. Veerandfinaalis saadi esiliigas mängivast TVK Leegid meeskonnast probleemideta jagu, kuid poolfinaalis oli Tähel Saku Fortuna vastu tõsiseid raskusi. Saku mehed panid kohtumise alguses kõva tempo peale ning Tähe jäi tagaajaja rolli.

Paar minutit enne kohtumise lõppu tegid Saku väravavaht ja kaitsja Tähe ründajale Pavel Semjonovile korraliku kambaka ning tõmbasid ta kahepeale pikali. Kohtunik määras selle eest Tähe kasuks ka karistusviske, mille Rein Kivi kindlalt realiseeris.

Viimasel minutil püüdsid Saku mängijad seisu viigistada, võttes väljakult ära väravavahi ning asendades selle veel ühe platsimängijaga, kuid Tähe umbkaitse pidas ning Jõgeva klubi esinduskoosseis saavutas koha finaalis, kus nende vastaseks oli TTÜ, kelle mängijad finaalivastase selgumisel väljendasid selget nördimust.

Kevadel kaotas TTÜ meistriliiga finaali 3:0 just Tähele. Jõgeva treener Marko Saksing ütles enne poolfinaali, et kui võidavad Sakut, võidavad ka terve turniiri. “Saku on sel aastal kõvasti parem kui eelmisel hooajal,” kinnitas ta.

Kaks turniiripäeva jätsid oma jälje

Finaalis tundusid asjad esimese poolajaga otsustatud olevat, sest puhkepausile mindi 4:1 eduseisult. Siiski tegi TTÜ teisel mängupoolel vahe tagasi ning Tähe suutis karikavõistluste finaali võita napilt 6:5. Näha oli, et TTÜ-st oluliselt vanema koosseisuga mänginud Tähel oli juba teine võistluspäev järjest jalgades ja ka osavamad mehed kippusid eksima.

Hea üllatuse suutsid anda ka Jõgeva Tähe duubelkoosseisu mängijad, kes laupäeval alagrupimängus said isegi TTÜ võistkonnast jagu. Siiski pühapäeva hommikuses veerandfinaalis jätkus neil jaksu vaid mängu esimeseks pooleks ning Spartalt võeti vastu 6:1 kaotus. Kokkuvõttes saavutas JSK Selver/Tähe II koosseis karikavõistlustel kuuenda koha. „Duubel tegi väga hea esitluse. TTÜ vastu visati kõik väravad arvulisest ülekaalust. Mängus Sparta vastu oli näha, et poisid olid väsinud,“ kommenteeris Tähe teise koosseisu esitust treener Marko Saksing.

Tähe peasponsoriks sai Scanola Baltic

Need, kes käisid eelmisel nädalavahetusel Jõgeva karikavõistlust koha peal vaatamas, nägid, et Tähe meeskonna särkidel on kõige suuremas kirjas rapsiõli Olivia logod. Nimelt sõlmis SK Tähe ja Scanola Baltic AS-iga kolme aasta pikkune sponsorlepingu, mis kehtib 2016. aasta mai kuuni.

Ettevõtte juht Ants Puusta märkis Scanola Balticu pressiteates, et nende jaoks on kohaliku elu areng äärmisel oluline ning spordiklubi Tähe ei edenda ainult sporti, vaid koos sellega ka elu Jõgevamaal. Klubi treener Marko Saksing selgitas, et uue sponsori tulek on neile suureks toeks. “Meil on üheksa koosseisu ning kõikidega on tarvis käia võistlemas,” rääkis Saksing, viidates sellele, et sponsorrahadega ei toetata vaid esindusmeeskonda.

Veel lisas Saksing, et Scanola Balticu nimi klubi nimes esinema ei hakka. Leping praeguse nimisponsori Selveriga lõpeb SK Tähel käesoleva aasta lõpus ning lepingut enam ei pikendata. Klubi kooseisud jätkavad uuest aastast võistlemist JSK Tähe nime all.