Saja põltsamaalase lugu

Niisuguse pealkirja all avati küünlakuu esimesel päeval Põltsamaa raamatukogus fotonäitus, mis jutustab sajast põltsamaalasest, kes on ennast ühel või teisel moel viimase saja aasta jooksul Põltsamaa ajalukku jäädvustanud.

Põltsamaa raamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul on see näitus raamatukogu töötajate kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Fotonäituse idee autoriks on Põltsamaa raamatukogu kogude spetsialist Maris Oro. Raamatukogu direktori sõnul tundus näitust kavandades, et saja tubli põltsamaalase leidmine selle näituse tarvis pole kuigi keeruline. Bibliograaf Erika Pahla hakkas koduloo andmebaasi läbi töötama, milleks kulus aega terve kuu. Selle töö käigus jäi esialgu sõelale ligi 300 inimest, kes on tegelikult vaid osa neist, kes sellel näitusel esiletoomist vääriksid. Fotode väljavalimisel olid abiks  ka mõned Põltsamaa endised linnapead, lisaks raamatukogu nõukogu liikmed ja veel mõned raamatukoguga seotud inimesed.

Rutt Rimmel toonitas, et näitusele jõudnud fotode valik on emotsioonidest lähtuv ja subjektiivne. Fotonäitus on vastavalt tegevusvaldkondadele liigitatud, kuid samas võiksid mitmed piltidele jäädvustatud inimesed  tema sõnul kuuluda mitme alapealkirja alla.

Põltsamaa viimane linnapea Jaan Aiaots lausus, et ajas ja ruumis on alati teatud hetked tähtsad, ja selle näituse idee sündis just õigel hetkel. Ekslinnapea sõnul leidub iga  ettevõtmise puhul nii tegijaid kui kriitikuid, kuid ilma tegijateta, kes nii kiitust kui kriitikat pälvivad, ei juhtu midagi.

Näitust „100 põltsamaalase lugu“ saab vaadata veebruari lõpuni.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus