Sagenevad kütusevargused

Politsei hoiatab, et metsaraiehooajal sagenevad kütusevargused. Viimase kuu jooksul on Jõhvi politseijaoskond saanud metsaseadmete kütusevarguse kohta juba mitu teadet. Politsei soovitab inimestel olla tähelepanelik ning võtta oma vara kaitseks kasutusele turvameetmed.


Jõulude ajal varastati Alutaguse valla metsaraie objektilt bussist 1000 liitrit kütust ja traktorilt tööriistakast. Lisaks teatati 8. jaanuaril, et Lüganuse vallas on metsast rasketehnikalt varastatud akud ja ligikaudu 70‒80 liitrit kütust.

„Kuna tavaliselt jääb tehnika objektile ka siis, kui töid ei tehta, siis palume teil oma vara kaitsmiseks kasutusele võtta turvemeetmed. Näiteks tankida sõiduk hommikul või vahetult enne töö alustamist või paigaldada metsaraie objektile valvekaamera,“ ütles Jõhvi politseijaoskonna juht Andreas Kliimant.

„Kui märkate metsaraiealal kahtlaseid inimesi või sõidukeid, tuleb sellest politseile kohe teada anda, helistades hädaabinumbril 112. Kui süütegu on juba toime pandud, siis teavitage politseid esimesel võimalusel. Nii saame operatiivselt tegutsema hakata, et kannatanu saaks oma vara tagasi ja teo toimepanijad välja selgitatud,” lisas Kliimant.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus