Sadukülla oodatakse toonekurgi

Sadukülas asuva kunagise mõisa viinavabriku korstna otsa on aastaid pesa ehitanud toonekured. Eelmisel aastal jäid aga kured tulemata. Pensionipõlve pidav kooliõpetaja Elsa Ustav rääkis murest omakandimehele Peeter Kallasmaale, kes on ka Puurmani vallavolikogu esimees. Kallasmaa tellis aktsiaseltsist Cobra Grupp kraana ja töömehed läksid vaatama, mis pesakohaga lahti on.

?Selgus, et oksad olid mädanenud ja pesa tugi lagunenud. Kohendasime pesakohta nii, et kured võiksid meile taas külla tulla,? rääkis Peeter Kallasmaa.

?Ma usun, et kured tulevad kindlasti. Nad võivad ju ka veidi hiljem pesa tegema hakata,? ütles Elsa Ustav, kes on elanud Sadukülas alates 1957. aastast ja mäletab, et tema kodukülas on toonekured alati pesitsenud. Algul eelistasid kured pesa teha kuuse otsa, hiljem valisid välja viinavabriku korstna.

Enda sõnul on Elsa Ustav üsna suur linnusõber. ?Mulle meeldib alati linnulaulu kuulata. Varem saatsin Tartusse loodusteadlastele ka andmeid koduümbruses asuvate pääsukeste pesade kohta, nüüd ei tunta aga selliste andmete vastu enam millegipärast huvi,? rääkis endine koolmeister.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus