Sadalas ülistati maakultuuri

Sadala Külade Seltsi rahvamajas toimus Jõgevamaa Kodukandi ühenduse korraldatud sündmus EV100 külade päev – Esivanemate varalaegas.

Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse juhatuse esimees Liia Lust meenutas oma kõnes luuletaja Juhan Liivi, kes kuulutas “Ükskord on Eesti riik” juba siis kui iseseisvast Eestist avalikult ei räägitud. “Meie Eesti on rõõmsailmeliste maakate nägu, kes leiavad, et maal on võimalik elada, kui olla nutikas, teotahteline ja kasutada talupojatarkust,” ütles Lust.

Ettekannetega esinesid Eesti Vabaõhumuuseumi Maaarhitektuurikeskuse juhataja Elo Lutsepp ja kultuuripoliitik, Eesti Vabariigi peaministri nõunik, Ege Kulbok-Lattik, kes avaldas huvitava mõte, et möödanikus ehitatud rahvamajad sarnanevad arhitektuuriliselt ilmelt ooperiteatritega, muuhulgas rahvusooperiga Estonia.

Koosolijaid tervitasid Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meitus ja Riigikogu maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk.

Kultuuriprogrammi sisustasid rahvamuusikud Eha Niglase juhatamisel, Sadala Külade teatri lastetrupp, Sadala naisrühm ja meeste rahvatantsurühm SaMaKas. Õhtu lõpetas Indrek Kalda ja tema poja Paul Kristjan Kalda kontsert. “Pillilood laulud ja jutud EV 100”.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus