Sadalas tegutseb taas kino

Möödunud pühapäeval alustati Sadala rahvamajas taas kinofilmide näitamisega. Regulaarseks kujunev ettevõtmine sai teoks Sadala Külade Seltsi ja MTÜ Kinobuss koostööna.

Sadala Külade Seltsi juhatuse esimehe Pille Tuti sõnul otsustati just koolivaheaega silmas pidades näidata esimesena nii kooliõpilastele kui ka täiskasvanutele huvi pakkuvat ning Eesti esimesel  3 D nukuooperil põhinevat filmi “Lisa Liomone ja Maroc Orange: tormakas armulugu”, kus peategelasteks Põhja-Aafrikast pärit paadipõgenik, apelsinipoiss Maroc ja ketšupitöösturi tütar Lisa Limone. Seitsmekümne kahe minuti pikkuse filmi stsenaariumi kirjutasid Kati Kovacs ja Peep Pedmanson, filmi lavastas Mait Laas, operaatoritöö tegi Ragnar Neljandi, originaalmuusika kirjutas helilooja Ülo Krigul. Tegelastele andsid hääle Iiris Vesik, Peeter Volkonski, Hardi Volmer, Omar Nõmm, Risto Joost ja teised tuntud Eesti lauljad ja näitlejad. 

Algus šokolaadi ka popkorniga

Avafilmi vaatajatele pakuti šokolaadi ja popkorni, mis on ka  suurkinodes populaarsed suupisted. “Vaatamas olid ennekõike oma piirkonna inimesed mitmetest küladest. Vana elluäratamine ja uues kuues kino näitamine nõuab aega,” ütles Pille Tutt. Ta lubas, et Sadala rahvamajas näidatakse kevadhooajal filme kolm kuni neli korda kuus, laupäeviti ja pühapäeviti. “31. märtsil saab vaadata filmi “Eestlanna Pariisis” ja kava kohaselt 6. aprillil Hardi Volmeri ajaloolist filmi “Elavad pildid”. Pilet maksab kaks eurot. Järgmisest korrast hakkab kehtima perepileti hinnaga viis eurot. 

Külakino võimalused

Viimati näidati Sadala rahvamajas filmi üle kümne aasta tagasi. Kinonäitamise taaskäivitamise idee tekkis möödunud aastal, kui võtsime kasutusele kaasaegse helitehnika. Otsustasime osaleda MTÜ Kinobuss poolt ellu kutsutud projektis “Kodanikukinode võrgustiku käivitamine sotsiaalse kaasamise kaudu”.  Projekti toetab Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Kodukino tuleb kasuks koolituse ja ühistegevuse mitmekülgsele edendamisele . Ühtlasi on eesmärgiks jagada paikkonna inimeste teadmisi filmilevi toimimisest ja filmi turundamisest. Tasub mõelda sellelegi, kuidas kaasata inimesi, kes varasematel aegadel maal kinonäitamisega juba kokku puutunud, ning neidki, kellel huvi selle tegevuse vastu alles nüüd on tekkinud. Kindlasti on vajalik  kodukino-punktide eestvedajate pidev suhtlemine. Meie külade seltsile on heaks koostööpartneriks MTÜ Kinobuss, kes peab oluliseks hoida ja arendada kinokultuuri kogu Eestis, ka  väikeasulates ning külades,” rääkis Pille Tutt.

Sadala rahvamajja mahub olenevalt saalimööbli paigutamisest kuni sada kinokülastajat. Järgmisel korral kavatsetakse pakkuda võimalust vaadata filmi laudade ääres istudes.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus