Sadalas mängitakse volbriõhtul „Väikest nõida”

Teisipäeval, 30. aprillil esietendub Sadala Külade Teatri esituses Sadala rahvamajas Otfried Preussleri lasteraamatu järgi valminud näitemäng „Väike nõid”, millele ilusa ilma korral järgneb õues mõnus nõiapidu.


Trupijuht ja lavastaja Valdi Reinas meenutas, et möödunud aasta oli trupile väga pingeline.  „Mängisime sketšidest koosnevat lavastust „Vallatud eestlased” ja suurt etendust, mis tehtud saja Eesti filmi põhjal. Kevadeks pakkusin välja „Väikese nõia”, eesmärgiga saada see valmis õigeks päevaks ehk volbriööks. Tuleb jälle meelde tuletada, et meie trupis on suur osa töölkäivatel inimestel ja põllumajanduses on kevaditi pikad päevad,” rääkis Reinas.

„Meie tuumik on koos käinud kõik kuus aastat. Seega on mul juba tükki lugedes väga selge nägemus, kes ühe või teise rolliga hästi haakuks. Ma ei usu, et keegi suudab piksenõid Rumpumpelit paremini mängida kui harrastusnäitleja Vilja-Mari Luhalaid.”

Osalejaid on etendusel kokku 15. Proovid on toimunud Reinase sõnul vahelduva eduga aasta algusest. „Kõige keerulisem on ühisproove teha. Eks parajat peavalu tekitab ka dekoratsioonide, rekvisiitide ja kostüümide valmistamine. Käime koos ju omaks rõõmuks ja ilma valla toetuseta. Oleme rõõmsad, et katuski pea kohal ja lavalauad jalge all,” lisas Reinas.

Tema arvates on „Väikese nõia” etenduses vaatamist igas vanuses lastele. „Kõige pisemad võiks siiski koos vanematega olla, kes oskaks ka tükist hiljem natuke koos arutleda. Ja Rumpumpel teeb muidugi kohati väga valju häält ka. Aga tükk on vägagi nauditav kindlasti täiskasvanutele.”

Veel lisas Reinas, et kuna esietendus on volbriööl, siis süüdatakse ilusa õhtu korral õues lõke ja viiakse läbi mõned nõidadele kohased võistlused.

Sadala Külade Teater mängib etendust „Väike nõid” ka Sadala VII Külateatrite Päevadel, mis toimuvad 23.–25. augustil Sadala kõlakojas ja rahvamajas.

Aga juba täna õhtul toimuva Sadala Külade Seltsi 15. juubeli mõnusa peoõhtu avavad 127aastane väike Nõid koos kaaren Abraksasega, kus nõiutakse nii mõnigi üllatus.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus