Sadala Külade Teatris esietendub “Kardemoni linna rahvas ja röövlid”

Sadala Külade Teater toob peagi publikuni esietenduse, milleks on Norra kirjaniku  Thorbjorn Egeri lugu “Kardemoni linna rahvas ja röövlid”. Kogupere näitemängus on seekord kaasa tegemas eriti palju lapsi.


Sadala Külade Teatri lavastaja Valdi Reinas märkis, et tal tekkis idee viia ellu teatriprojekt laste aktiivsel osalemisel. “Intrigeeris ka võimalus näitlejad laulma panna. “Kardemoni linna rahvas ja röövlid” on oma loomult nii positiivne ja tore. Veidi positiivsust ja nalja ei tee kunagi liiga.”

Proovidega alustati jaanuarikuus

Reinase sõnul alustati loo proovidega jaanuaris ja need toimusid kord nädalas. “Rollid said jagatud ja välja pakutud ikka vanuse ja näitleja iseloomu järgi. Lisaks pidin arvestama nende rollide puhul, kus on palju laulmist, näitleja võimetega. Eks meil see otse laulmine on esimest korda ja veidi rohkem vaeva nõudev. Helitaustad on valmis. Algul mõtlesin, et laulame ka teksti sisse, kuid meid õpetamas käinud mentor Toomas Lõhmuste soovitas ikka otse laulda. Isegi siis, kui see päris hästi välja ei tule, on see ikka ehedam. Loodame, et saame hakkama.”

Valdi Reinas kutsus sotsiaalmeedias lapsi näitemängus kaasa tegema. “Lapsi tuli isegi rohkem kui ootasime, aga kui selgus, et kõikidele ei jätku sõnalisi rolle, siis mõned loobusid. Meil on edevad lapsed, kes juba aastaid harjunud lavalaudadel esinema,” rääkis ta.

Reinase sõnul kerkis Sadalasse Kardemoni linn võimalikult lihtsalt. “Meil on küll dekoratsioonideks tänavajagu maju ja röövlite maja samuti. Tädi Sophie majast on vaid saali uks ja vangla piirneb liigutatavate trellidega.”

“Kardemoni linna rahvast ja röövleid” on varem mängitud teleteatris ja ka Pärnu teatris Endla. “Proove alustades hoidusin neid etendusi teadlikult vaatamast. Hiljem olen Pärnu teatri etendust pisteliselt vaadanud, aga mingeid märgatavaid erinevusi ei leidnud. Muidugi annab riikliku teatri eelarve ja pöördlava tunduvalt suuremaid võimalusi. Samuti jätsin mina ära kaameli ja eesli, liiga mahukate kostüümide pärast, ka oleks olnud keeruline leida veel nelja näitlejat ainult kostüümi all peidus olemise jaoks.

Esietendus järgmisel pühapäeval

“Kardemoni linna rahvas ja röövlid” esietendub 11. juunil kell kuus õhtul Sadala rahvamajas,

Sadala külateatrite päevadel mängitakse seda aga teatriõues.

“Sadala Külade Selts on toetav koostööpartner kõigile rahvamajas tegutsevatele kollektiividele. Iga koos loodud etendus, kontsert, ühisesinemine on seltsile parajalt suur väljakutse, sest selts tegutseb ju vabatahtlikkuse alusel. Ühiste töödega on seltsil võimalus luua oma kogukonnale väärtuslik keskkond, kus on igal vanusel hea elada, lastel turvaline ja huvitav kasvada, kõigil siiras soov üksteisest hoolida, arvestada,” ütles seltsi juhatuse esimees ja harrastusnäitleja Pille Tutt.

“Kogupere etendus annab võimaluse kogukonnas siduda põlvkonnad – vanaemad-vanaisad ja lapselapsed ning sinna vahele nii emad-isad kui ka lihtsalt noored inimesed. Lapselapsed on meil lasteaiast ja algklassidest. Aitäh toetavatele vanematele, sest see vanus vajab osalemiseks perede toetust. Teatritrupis kaasa löömine tõstab osaleja enesehinnangut, annab esinemisjulgust, väärtustab aja planeerimist, annab võimaluse koos tegutseda, koos luua,” märkis ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus