Sadala Külade Teatri paremaid tunnustati Mustade Maskidega

Sadala Külade Teatri viienda aastapäeva tähistamisel autasustati trupi liikmeid tunnustusmeenega Must Mask. Humoorikas etendus “Mono Monopol” oli põimik paikkonna teatritegijate senisest loomingust.


Sadala Külade Teatri trupi teatriharrastajate enda otsuse põhjal pälvisid kollegi auhinna Must Mask parima meesnäitlejana Ants Maanre, paremate naisnäitlejatena Tiina Ivask ja Vilja Mari Luhalaid, lavastajana Valdi Reinas ja noore näitlejana Artur Aunap.
Tunnustamine muutub traditsiooniks “Maski, mis valmistatud käsitööna, valisime kolleegiauhinnaks põhjusel, et tegemist on teatrikunsti iidse sümboliga. Usutavasti jääb tunnustamine Musta Maskiga meie trupile traditsiooniks,” ütles Sadala Külade Seltsi juhatuse esimees ja harrastusnäitleja Pille Tutt.

Tema sõnul on trupis alati aukohal olnud mängimishuvi ja piisav edevus. “Teatritrupist on saanud arvestatav meeskond kogukonna kultuurielus,” ütles ta.

“Meie teater tuli esimest korda publiku ette Hugo Raudsepa komöödiaga “Roosad prillid”, kus tuli kohe peaosa mängida. Teatriharrastus on olnud meeldivaks vahelduseks argirutiinile,” ütles Ants Maanre.

“Kaasategemine külade teatris ergutab kodust sagedamini välja tulema, end proovile panema ja muudab pensionäriaastad vaheldusrikkaks,” lausus Tiina Ivask.

“Oleme mänginud komöödiaid. Huumor ja naer on tänasel stressirohkel ajal aga väga olulised,” märkis harrastusnäitleja Luule Väin. Ta on toonud etendustele ka põnevaid ja haruldasi rekvisiite. Näiteks “Roosades prillides” sõitis ta vanaaegse autoga Morris Minor, mille talle spetsiaalselt seoses näitemänguga kinkis kaasa Eckard Klug.

“Liitusin Sadala Külade Teatriga Olev Antoni “Kopkakoideks”, kus koos rahvamuusikapedagoog Eha Niglasega pilli mängisime ja laulsime. Järgmise osa sain aga Olev Antoni “Laudalüürikas”,” rääkis tunnustuse saanud Artur Aunap Tabiverest.

“Meie repertuaaris on olnud Eesti autorite kõrval ka näiteks Anton Tšehhovi ja Tove Janssoni loomingut,” ütles trupijuht ja lavastaja Valdi Reinas, kes ka ise mitme näitemängu autor. Reinase sõnul on Sadala Külade Teatri üheks väärtuseks põlvkondade sidusus, sest näitemänguseltskonnad on loodud ka piirkonna lastest.

Uued etendused tulekul

Vilja Mari Luhalaid märkis, et näitemängualast silmaringi on väga palju avardanud kohtumised-koolitused, kus külalisteks on olnud näitlejad Ain Lutsepp, Eduard Salmistu ja ajaloolane David Vseviov.

Teatritrupi viienda aastapäeva tähistamisel ehk Pidoõhtal etendati näitemäng “Mono Monopol”, mis tegi väikese läbilõike trupi mängitud etendustest, lavastajaks Valdi Reinas.

Teatritruppi tervitasid Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev ja Torma vallavanem Triin Pärsim. Torma vallavalitsuse poolt oli kingituseks juubelitort.

Sadala Külade Seltsi juhatuse liikmed Pille Tutt ja Ludmilla Ofart tänasid seltsi kiituskirjaga teatritrupi toetajaid ja projektide rahastajaid, Torma vallavalitsust, kultuurkapitali, kohaliku omaalgatuse programmi, aga ka näitemängude kordaminekule mitmekülgselt kaasa aidanud Eckard Klugi, Jõgeva käsitööpoe perenaist Eha Alti ja mitmeid teisi. Igati tänulik on trupp ka publikule.

Ühtlasi oli Pidoõhta ka rahvusvahelise teatripäeva mõneti etteruttav tähistamine. “Juba lähiajal ootame teatrihuvilisi esietendusele “Kardemoni linna röövlid”. Augustis toimuvad viiendat korda Sadala külateatrite päevad ja sügisel on juubel külade teatri kahel laste näitetrupil,” teatas Sadala Külade Seltsi eestvedaja Pille Tutt.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus