Sadala Külade Teatri juubelipidustused algavad peoõhtuga

Reedel 17 märtsil Sadala rahvamajas toimuv piduõhtu on avalöögiks terve aasta kestvatele Sadala Külade Teatri viienda aastapäeva pidustustele.


Sadala Külade Teatri trupijuht Valdi Reinas on peoõhtuks lavastanud repertuaaris olnud etenduste põhjal tagasivaatava loo “Mono-monopoli”, kus on ligi viisteist osatäitjat.

Õhtu jooksul tuuakse esile näitetrupi tegijaid, teatritegemisele kaasaaitajaid, tunnustatakse ja tänatakse.

“Sadala täiskasvanute näitetrupp on oma viie tegevusaasta jooksul mänginud üle 30 Reinase lavastuse. Külade teatri juurde kuuluvad ka kaks õpilaste teatritruppi ligi paarikümne noorega, kes on ka sügiseks juubeliaastasse jõudmas,” ütles Sadala Külade Seltsi juhatuse esimees ja harrastusnäitleja Pille Tutt. “Oleme ikka teinud kummarduse kodupiirkonnast pärit autoritele. Esimesel tegevusaastal mängisime Kodukandi projekti Avatud külaväravad ajal rahvamaja suveaias Hugo Raudsepa etendust “Roosad prillid”. Ülimenukas etendus andis osalistele väga suure tõuke teatritrupis jätkamiseks. Kiitvaid sõnu kuuldi tunnustatud näitlejalt Ain Lutsepalt. Esimestel Sadala külateatrite päevadel õpiti ühisetendusena selgeks “Sinimandria”, samuti Hugo Raudsepa looming.

Möödunud aastal võeti aga repertuaari samuti Jõgeva vallast võrsunud ajakirjaniku ja kirjaniku Olev Antoni “Kopkakoid”. Sellest etendusest võeti ka tunnuslause peoõhtu kavalehele, selleks on ühe kesksema tegelase Juhan Tamme ütlus: “Tead, Kusti, nüüd on asi sealmaal, et kutsume preilid,”.

Sadala Külade teater ootab peole kõiki huvilisi, fänne, toetajaid. Sadala Külade Teatri üheks tulevikuplaaniks on teatritrupi ja lastetrupi koostöös suve alguseks valmiv kogupereetendus “Kardemoni linna röövlid”. Augustis toimuvad aga Sadala V Külateatrite päevad.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus