Sadala Külade Teater toob lavale kaks näitemängu

 

Pühapäeval peetud Torma valla eakate jõulupeol etendas Sadala Külade Teater Valdi Reinase kirjutatud ja lavastatud komöödiat “Jõulueel-kontormüsteerium”.

Reinase juhtimisel õpivad Sadala kandi harrastusnäitlejad ka Hans Christian Anderseni muinasjutul põhinevat kogu perele sobivat lugu “Lumekuninganna”.

Valdi Reinase sõnul toimub “Jõulueel-kontorimüsteeriumi” tegevus firmas, kus on kümme juhtivöötajat ja -spetsialisti ning vaid üks praktilise töö tegija. Kollektiiv valmistub jõulupeoks.

“Kõigepealt mängisime koomilist lugu pühapäeval Sadala rahvamajas peetaval Torma valla eakate jõulueelsel koosviibimisel. Kõik soovijad saavad kontorirahva toimingutele kaasa elada aga 16. detsembril kell kaks päeval toimuval advendikontserdil pärast “Romantika” esinemist,” ütles Sadala Külade Seltsi eestvedaja Pille Tutt, kes kehastab näitemängus pearaamatupidajat.

“Lumekuningannat” kavatsetakse mängida ka veebruaris Jõgevale kui külmalinnale pühendatud Jääpurikanädalal.

“Esimeseks näitemänguks oli Sadala Külade Teatrile Hugo Raudsepa komöödia “Roosad prillid”. Et teatritegemise huvi püsiks ja süveneks, said kõik harrastusnäitlejad osad ka mõlemas peatselt lavale jõudvas tükis. Trupp on ka täienenud,” rääkis  Reinas.

“Roosades prillides peaosalist Siim Pungerjat mänginud Sadala Agro masinamees Ants Maare kinnitas, et kahe näidendi üheaegne õppimine on  jõukohane ja ka huvitav.

“Näitlemine pakub mulle meeldivat vaheldust ja täiendab kindlasti ka esinemisoskust, mis vajalik ka igapäevatöös,” ütles hiljuti trupiga ühinenud  Sadala kooli õpetaja Angela Saksing. “Meil on aga kodukandi külade teatris juba kolmas osa. Iga roll annab juurde kogemusi ja emotsioone ja võimaldab meeldivalt vaba aega sisustada,” rääkisid noored harrastusnäitlejad Liisa Katt ja Margo Kütt.

“Sadala Külade Teatri üheks väärtuseks võibki pidada  erinevate põlvkondade  kaasalöömist,” kinnitas Pille Tutt.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus