Sadala Külade Teater tähistab Eduard Vilde juubelit ja emakeelepäeva 

Laupäeva õhtul mängib Sadala Külade Teater Sadala rahvamajas Eduard Vilde proosapalade dramatiseeringuid. Kirjaniku 150. sünniaastapäevale pühendatud kultuurisündmusega tähistatakse ühtlasi ka emakeelepäeva.

Sadala Külade Teatri lavastaja ja dramaturgi Valdi Reinase sõnul tekkis idee võtta mängukavasse Eduard Vilde loomingut möödunud sügisel. “Otsisin just uue hooaja repertuaari. Siis meenus Eduard Vilde 150. sünniaastapäev ning seejärel lugesin läbi kõik tema teosed. Pikemad näitemängud eriti ei ahvatlenud. Kui aga proosaloomingut lugesin, otsustasin ise Vilde jutte dramatiseerida,” rääkis Reinas.

Ta märkis, et valis proosapalad kogumikust “Ärapõletatud peigmehed ja vigased pruudid”.Lugude teemaks on suhted meeste ja naiste vahel. Publiku ette toome “Vigased pruudid”, “Kuida unenäod täide lähevad”, “Klamanni emanda kosilased” ja “Pill pinu taga, toru toa taga”.

Sadala näitemängudele on teinekord lisatud ka mõni tänapäevane nüanss. “Vilde puhul lähenesin siiski võimalikult autorilähedaselt, tänapäevaseid lisasid ei kasutanud,” lausus Valdi Reinas.

Eduard Vilde sünniaastapäevale pühendatud näitemängus teeb kaasa kogu Sadala Külade Teatri neljateistkümneliikmeline trupp.

“Et Vilde loomingus kõlab ka kaunis ja samas mahlakas eesti keel ja meie harrastusnäitlejad on ühtlasi keele hoidjad ja arendajad, tähistame kultuurisündmusega ka emakeelepäeva,” lausus Sadala Külade Seltsi juhatuse esimees Pille Tutt.  Pärast teatrietendust mängib tantsuks ansambel Ernestobänd.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus