Säästumarket on jälle Jõgeva soodsaim toidukaupade ostukoht

Eelmisest hinnavaatlusest on tänaseks möödas juba pool aastat ning kuue kuuga on nii mõnedki Jõgeva toidupoed oma hinnapoliitikat muutnud.

Sarnaselt eelmisele uuringule võrreldi hindu suuremates Jõgeva toidukauplustes, kuid lisaks neile osales praeguses uuringus ka juunis avatud Maxima kauplus.

Hinnavõrdlusest selgub, et peaaegu kõikides poodides on toiduainete hinnad võrreldes jaanuariga oluliselt langenud.

Üllatuslikult eelmise uuringu kalleim pood Säästumarket on praeguse seisuga Jõgeva soodsaim. Säästumarketi ostukorv on võrreldes eelmise hinnauuringuga ligi 70 krooni võrra odavam. Sealt on võimalik osta linna soodsaimaid puu- ja juurvilju.

Samas saab sealt osta ka küllaltki odavat alkoholi ning lauavett, mille liitrihind jääb alla kahe krooni. Veel on üheks põnevaks leiuks selles poes pitsa riivjuust. Selle 150-grammise paki hind jääb tavaliselt kahekümne krooni kanti,  Säästumarketis  oli hind vaid 14.50. 

Piima hind on oluliselt langenud

Hindade erinevuse üheks põhjuseks on kindlasti ka kurkide ja tomatite hinna langus. Et jaanuar ei olnud juurviljahooaeg, siis olid need siis ka kordades kallimad kui suvel.

Praegu on võimalik mitmetes poodides valida välismaise ja kodumaise kurgi ja tomati vahel. Enamikes poodides on korraga müügil lühikesed ja pikad kurgid.

Kuue kuuga on eranditult kõikides poodides langenud piima hind.

Tabelist on näha, et kõige soodsaim piim on Säästumarketis, kusjuures pole tegu Läti Balti Lux tootega, vaid kõige soodsama hinnaga müüakse seal Tere piima (6,40 liiter). Sama piimakott maksab Konsumis hoopis 11 krooni. Veel üheks põnevaks leiuks Säästumarketis olid viinerid, mille 195- grammine pakk maksis vaid 8.80. 

Hinnatõus ainult Grossi poes

Ennast Eesti soodsaimaks poeks nimetav Maxima jäi seekord kohalikule hinnaliidrile alla. Samas on Maximas jooksvalt mitmetel kaupadel soodushinnad. Nimelt algavad igal teisipäeval nädal aega kestvad kampaaniad. Vaatamata pidevatele sooduskampaaniatele ei ole Maxima praeguse seisuga toidukaupade poolest Jõgeva kõige soodsam pood. Kuid et Maximas on väga lai valik erinevaid tooteid, ei ole neil klientidest puudus. 

Eelmise kahe hinnavõrdluse soodsaim pood Grossi toidukauplus on selle uuringu ainuke, kus hinnad on tõusnud. Samas pole hinnatõus väga drastiline — ostukorvi pealt 11 krooni ja 50 senti.

Kusjuures Grossi pood on augusti esimese nädala seisuga isegi kallim kui Selver. Samas räägib Grossi poe kasuks lai valik soodsat lahjat alkoholi ja mitmes erinevas marinaadis grilltooted.

Hinnavõrdlusest selgub, et hinnaliider Säästumarket on oma kliendisõbralikud hinnad suutnud taastada ning Maxima püüab kliente erinevate kampaaniatega, kuid tavaline ostukorv Säästumarketi omale vastu ei saa.

Oma toodete kvaliteeti kiitev Selver on oma hinnapoliitikat kuue kuuga pisut kliendisõbralikumaks muutnud ning Konsum on küll odavnenud, kuid kipub siiski olema Jõgeva üks kallimaid toidupoode.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus