Saarevälja talus tuleb kolmas roosipäev

Suvine aeg on väga üritusterohke, Eestimaa erinevates paikades püütakse pakkuda nii väiksematele kui suurematele seltskondadele mõnusat meelelahutust, toredat võimalust ammuste tuttavate ja sõpradega kohtumiseks, aga ka oma füüsilise võimekuse proovile panemist, samuti võimalust millegi õpetliku ja kasuliku kõrva taha panemiseks.

Puurmani vallas asuvas Saarevälja talus saab eeloleval pühapäeval 7. augustil teoks roosipäev, mis toimub tänavu kolmandat korda. Selle päeva õnnestumisele on õla alla pannud ka Kohaliku Omaalgatuse Programm.

Härjanurme Maarahva Seltsi juhi Karina Kaarepere sõnul tekkis kolme aasta eest idee niisuguse ürituse korraldamiseks sellest, et tema kodukandis armastavad paljud inimesed roose, tema ise veel kõige rohkem. Tookord oli ta teadlik sellest, et kusagil Võrumaal niisugust roosidega seotud üritust korraldatakse. Nii see idee sündiski lootuses ja soovis, et läbi taolise päeva meie koduaedadesse ja haljasaladele veelgi rohkem roosiilu tekiks.

Mõistagi peab roosipäev olema seotud roosidega ja nii on olnud Saarevälja talus eelnevatel aastatel võimalus meisterdada roose paberist, riidest, polümeersavist jm materjalist. Samuti on roose õmmeldud ning tikitud erinevatele riidematerjalidele. Karina Kaarepere koduaias on kasvamas huvitavaid roose, mida ta sellel päeval oma külalistele tutvustab. Samuti on selle päeva juurde kuulunud meelelahutuslik tegevus ning ühine kohvijoomine, mille käigus saavad roosipäevalised omavahel vestelda. Karina Kaarepere sõnul pole nad tema kodus toimuvale roosipäevale suuremat reklaami teinud, kuid kuni nelikümmend inimest on roosipäeval siiani osalenud. Lisaks veel esinejad. Tänavu oli plaan korraldada Saarevälja talu roosipäev samal päeval Avatud talude päevaga, kuid peljati, et ehk saab sel juhul roosipäevaliste hulk liialt suur olema.

Erinevalt varasematest aastatest on tänavu lubanud tulla roosikasvatusest rääkima Katrin Ruitlane-Rütli Mällo talust. Kui siiani õpetasid roosipäeva korraldajad külalistele neid oskusi, mille nad ise on omandanud ja mida valdavad, siis seekord tuleb lillekimpude valmistamist õpetama Ingi Sirel- Aru. Lillede ja eelkõige rooside juurde on alati ehted kuulunud. Ehteid õpetab Saarevälja talus toimuval roosipäeval valmistama Kristi Onkel. Üheskoos lauldakse ka roosilaule, mida õpetavad roosipäevalistele Eha Niglas ja Artur Aunap. Avatud on ka n-ö isetegevuslik kohvik, kus kohvi pakutakse korraldajate poolt ning igaüks võtab omalt poolt kaasa mingi suupiste.

Karina Kaareperel on olemas suur hulk roosidega kaunistatud tasse, millest külalised kohvi saavad juua. Alati on vatamiseks üles pandud ka päevakohane näitus. Varem on sellel näitusel näha saanud roosidega kaunistatud patjasid, samuti roosikaarte. Tänavu on võimalus vaadata fotosid roosidest. Karina Kaarepere sõnul saab roosipäev ka edaspidi toimuma enam-vähem samal ajal kas juulikuu lõpus või augusti alguses.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus