Saare vallas alates märtsist uued vee- ja kanalisatsiooniteenuse hinnad

 

Alates käesoleva aasta 1. märtsist hakkavad Saare vallas kehtima uued vee- ja kanalisatsiooniteenuse hinnad. Kui majapidamises puudub veemõõtja, tuleb külma vee eest maksta ühe elaniku kohta 3,06 eurot kuus. Veemõõtjaga majapidamistes tuleb 1 kuupmeetri külma vee eest tasuda 1,02 eurot. Praegu kehtivad hinnad on vastavalt 2,81 eurot ja 0,94 eurot.

Kanalisatsiooniteenuse eest tuleb ilma veemõõtjata majapidamistes tasuda 2,52 eurot kuus ja veemõõtjaga varustatud majapidamistes 0,84 eurot 1 kuupmeetri kanaliseeritava reovee eest. Praegu kehtivad hinnad on vastavalt 2,30 eurot ja 0.77 eurot. Kõik need hinnad sisaldavad käibemaksu.

Saare Vallavara juhataja Aare Uleksini sõnul tõusevad hinnad põhiliselt elektrienergia- ja saastemaksude hindade tõstmise tõttu.  Saare valla ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni arengukavas on ette nähtud nende teenuste hindade väike tõus igal aastal. Nii saab teha investeeringuid ühisveevärgi- ja kanalisatsioonitrasside ning puhastusseadmete töös hoidmiseks ja väiksemateks rekonstrueerimistöödeks. Saare valla arengukava kehtib kuni aastani 2022. Uleksini kinnitusel pole põhjust karta, et kogu vee- ja kanalisatsioonisüsteemidesse tehtavateks investeeringuteks vajalik raha klientide taskust võetakse. Suuremateks investeeringuteks taotletakse raha EL fondidest.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus