Saare vald tunnustab parimaid koolilõpetajaid

Saare vallavalitsus tunnustab ka tänavu rahaliste preemiatega piirkonna noori, kes lõpetasid silmapaistavalt edukalt põhikooli, gümnaasiumi, ametikooli või  kõrgkooli.  Tänavu pälvisid Saare vallavalitsuselt preemiad Anne-Mai Osokin ja Kairi Laak-Randoja, kes lõpetasid kiitusega põhikooli ja Luua metsamajanduskooli, Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi hõbemedalist Grete Tamm ja Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist cum laude diplomi saanud Liivi Kirtsi. “Mida kõrgem kool ja parem tulemus, seda suurema preemia koolilõpetajad ka pälvivad. Põhikoolist  ja ametikoolist kiituse saajaid tunnustame vastavalt 65 ja 130 euroga, gümnaasiumi hõbemedal toob kaasa 130 ja kuldmedal 200eurose  preemia ning kõrgkooli lõpetamine cum laude 320eurose preemia,” ütles Saare vallavanem Hannes Soosaar.

“Põhikoolide ja gümnaasiumide edukamate lõpetajate kohta on vallavalitsusel informatsioon olemas. Kõrgkoolide parimate lõpetajate kohta meil andmed  puuduvad, seetõttu pidid nad ise või keegi teine edastama  vastava teabe 20. augustiks,” lisas vallavanem.

Hariduse tunnustuspreemia, mille maksmise traditsioon sai alguse 2008. aastal, antakse koos tunnustuskirjaga üle valla sünnipäeva pidulikul aktusel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus