Saare särje võitis Kaili Kaasik

Jõgeva maakonna kooliõpilaste meistrivõistlused õngitsemises “Saare särg 2008”toimusid käesoleval aastal viiendat korda.  Tänavu võitis selle Kaili Kaasik, kes püüdis  30 g kaalunud särje.

Õngitsemisvõistlused toimusid  laupäeval Saare järve ääres,  osales 11 last lähivaldadest. Tabivere vallast Merila perest osales neli last.  Vanim osavõtja oli 17-aastane Kaspar Pross, noorim 5-aastane Marje Kikas. Üldse võttis nendest võistlustest osa kolm tüdrukut.

 Võistlused on toimunud alates 2004. aastast, tänaseks olid varasemate aastate võitjad vanusega välja langenud. Üldiselt arvatakse, et ilm ei saa kalapüügivõistlusi ära rikkuda, kuid kuna tuul oli vastaskaldast ja lainetus täiesti olemas, jäi seekordne kalasaak kesiseks. Tulemusi ei aidanud parandada seegi, et enne võistluste algust söödeti kõik püügikohad sisse. Püüti ainult üks kala, mis tõigi võidu.

 Siinkohal võiks meenutada, et eelmisel aastal püüdis esikohale tulnud Keio Siimer sama ajaga 16 kala kogukaaluga 400 grammi.

Võistlusi aitasid Jõgevamaa  metsaseltsil läbi viia  Saare vallavalitsus, Eesti Kalaspordi Liit ja klubi Harpoon. 

Võistluse korraldamist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskuse Jõgeva maakondlik programm.

 Autasustamine toimus Jõgevamaa kalandusnädala avamisel Saare Saialille Keskuse ürdiaias. Autasudelauda sponsoreerisid Saare ja Palamuse vallavalitsus, Põltsamaa roosiaed ja Saare Mõisa Arendajate Selts. Jõgevamaa keskkonnateenistuse kalanduse spetsialist Sirje Kangur andis  kõigile osalenuile harrastuskalapüügi eeskirju tutvustava  infomaterjali ning trükise “Jõgevamaa keskkond”.

Samal ajal toimusid Saadjärves Eesti meistrivõistlused sisevete allveepüügis, mille võitis ülekaalukalt meie maakonna kalasportlane Ilmar Kaasik. Võistkondadest oli parim Tabivere. Suurim püütud kala oli haug, mis kaalus pisut üle kahe kilo.

ENE ILVES,

Saare Mõisa Arendajate Selts

blog comments powered by Disqus