Saare raamatukogu tähistab sajandat sünnipäeva

Reedel tähistatakse Saare rahvamajas Saare raamatukogu asutamise sajandat aastapäeva. Pidulikul sündmusel meenutatakse kultuuriasutuse ajalugu, tunnustatakse  kunagisi raamatukogutöötajaid.

Saare raamatukogu praeguse juhataja Ene Uuna sõnul  algatas 1915. aastal raamatukogu asutamise idee Saare  Põllumeeste Seltsi liige August Madisson, kes oli toona kahekümne aastane.  “Asutamise ajal oli raamatukogus viiskümmend raamatut, neist enamik põllumajandusest. August Madissoni kultuurihuvigeenid ulatuvad ka praegusse Saare valda – ta oli nimelt meie vallavanema Hannes Soosaare vanavanaisa,” rääkis Uuna.

Tema sõnul tunnustatakse  juubelipeol eelmisi raamatukogu juhatajaid. Need on Hilda Tõnisson, Riina Koolmeister (endine Reinthal), Helle Koort ja Aili Reinthal (endine Sepp).  Muusikat teeb Kait Tamra.

“Saare raamatukogu on paiknenud kunagises vallamajas, nüüdses RMK hoones, rahvamajas ja remondipäevil ka taluhoones. Praeguseks asukohaks on endine koolimaja, nüüdne Kalevipoja muuseumi hoone,” ütles Ene Uuna, kelle sõnul on praegu raamatukogul üle kolmesaja kasutaja.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus