Saare raamatukogu korraldab kolimisketi

Kui tihti olete saanud olla tähtis lüli raamatuketis? Homme, 15. aprillil on soovijail see võimalus olemas, kui Saare raamatukogu korraldab kolimiseks 400 meetri pikkuse inimketi oma majast vallamajani.  

Nimelt saab raamatukogu endale uue kodu – endise Saare valla kontoriruumid vallamajas. Ilus korras maja ja soe ka. Majja on tulemas veel arstipunkt, hetkel tegutsevad seal juba teenustekeskus ja maja teises otsas lasteaed. Ei ole treppe, millest üles peaks ronima, maja ees on suur parkla. Ja meil on raamatukoguga seoses suured plaanid. Soovime, et seal saaks edaspidi lisaks raamatute laenamisele ka muud põnevat teha.

Kuidas raamatud ühest majast teise võiksid saada? Tulime mõttele, et võiks organiseerida raamatuketi, kus kõik kolimisse oma panuse saaksid anda. Käest kätte raamatukogu kolida on juba elamus omaette.

Nii et kõik, kes vähegi soovivad kampa lüüa, on oodatud homme kell 12 Saare raamatukogu juurde. Siis loeme üle, kui palju meid on, ja otsustame, kui pika keti teha saame. Ootame ketti lasteaialapsi ja koolilapsi, emasid ja isasid, vanaemasid ja vanaisasid, tädisid ja onusid, kiireid ja aeglasi, tuttavaid ja võõraid. Loodan, et saame 200 inimest kokku, et kett raja ühest otsast vabalt teiseni ulatuks.

Selge on see, et kogu raamatukogu me ühe päevaga ära ei koli, aga meile oleks tunnike-paar tööd ka väga suureks abiks. Ja pärast tööd sööme ühiselt talgusuppi ja peame plaani, milline see uus raamatukogu peaks olema.

Uue raamatukogu seinale tuleb aga tahvel, kus kirjas kõigi nende nimed, kes meil kolida aitasid.  

ANNIKA ORAS

blog comments powered by Disqus