Saalihokis ollakse jätkuvalt edulainel

Jõgeva SK Tähe/Olivia saalihoki esindusmeeskond lõpetas Läti meistrivõistluste esiliiga avaringi täiseduga. Võideti kõik üheksa mängu ja koguti maksimaalsed 27 punkti.

Viimane avaringi mäng peeti võõrsil Rubene 1 meeskonnaga, kes ainsana Läti klubidest ei soostunud oma välismängu Jõgeval pidama. Tähe jäi mängu algul 0:1 kaotusseisu, kuid raskest seisust tuldi välja. Avakolmandik lõppes 3:3.

Teisel kolmandikul pääses Jõgeva meeskond kahel korral Ainars Juškevičsi ja Kristo Lehiste väravatest juhtima, kuid vaheajale mindi hoopis 5:6 kaotusseisus. Seega kuulus kolmandik lätlastele 3:2.

Kui viimast kolmandikaega oli mängitud kümme minutit, juhtis Rubene juba 7:5. Jõgeva alustas oma lõpuspurti, alles viis minutit enne kohtumise lõppu. 55. ja 56. minutil skooris kahel korral järjest Juškevičs (kokku temalt neli väravat) ja viigistas seisu. Ning 57. minutil tegi Carol Viiding võiduvärava. Tähe sai väärtusliku 8:7 võidu. Viiding tegi mängus kaks ja Peteris Freimanis ühe värava.

Tähe meeskonnas on Läti esiliiga turniiril kõige enam tooni andnud lätlastest leegionärid, kes juhivad pika puuga resultatiivsemate mängijate paremustabelit. Peteris Freimanis on kogunud 44 (20 + 24) ja Ainars Juškevičs 35 (21 + 14) punkti.

Edukalt alustas Eesti U18 meistrivõistlusi SK Tähe/Olivia 02 meeskond. Kaks esimest mängu peeti möödunud reedel koduses Virtuses. Avamängus võideti Viskoosa SK 11:1 (4:0, 7:1). Alex Guske tegi 4, Rome Andro Moora, Rasmus Randoja ja Sten Metsar kaks ning Karl-Eerik Kukk ühe värava.

Seejärel kohtuti oma põhirivaali Sparta Team Automaailmaga ja võideti 5:2 (2:2, 3:0). Siin tegi kübaratriki Randoja, visates kolm väravat. Korra skoorisid Moora ja Kristo Voitka.

Jõgeva meeskond on U18 meistrivõistlustel sellega ka tabelijuht.