Saalihokimeeskonnas Jõgeva Lootus on veel vabu kohti

Erinevas vanuses asjaarmastajatest koosnevas Jõgeva Lootuses on veel ruumi uutele huvilistele, räägib Vooremaale üks meeskonna vedajaid, arvutispetsialist Ülis Riisalu.

Kes Lootuses mängivad ja kuidas see seltskond kokku saadi?

“Paar kuud tagasi, kui sai Tähe trenne vaatamas käidud, tekkis huvi ka ise proovida. Eks tutvuste kaudu hakkasid mehed järjest tulema. On neid ka, kes varem mänginud, näiteks Jüri Narits, kes oli kunagi Tähes, ja Heiki Voog. Mitmeid kohalikke ärimehi on, kes leidsid, et saalihoki on pärast tööd sebimiseks ja lõõgastumiseks päris hea.”

Kui tihti koos käite, kuidas tavaline trenn välja näeb?

“Suve ajal oli nädalas kolm trenni, nüüd on kaks. Üritame edaspidi ka rohkem üldfüüsilist teha, võib-olla ujumas käima hakata. Osad tulevad ka nüüd pool tundi varem, siis jookseme end soojaks. Meie treener on Siim Hõim, kes ise mängib Tähe 2-s. Palusime tema abi ja ta oli lahkelt nõus.”

Kellega mängima hakkate?

“Mängima hakkame Eesti meistrivõistluste teises ehk siis viimases liigas. Kokku ongi Eestis kolm liigat, kõrgemal on meistriliiga ja esiliiga.

Praegu on selles teises liigas üle Eesti 16 meeskonda kirjas, nädalavahetustel hakkavad olema võitlused. Ilmselt tehakse kaks alagruppi, kuna nii palju võistkondi ei oodatudki. Mängude ajakava pole veel päris valmis. Laiemalt koordineerib tegevust Eesti Saalihoki Liit.”

Esimene võistlus on peetud, kuidas rahule jäite?

“Avalöök oli 16. septembri Lähtes toimunud Monte Carlo karikaturniiril. Igatahes saime oma esimese võidu kätte: võitsime Viimsi Keppi 4:3, kusjuures tulime välja 0:3 kaotusseisust. Viigi saime Tartu saalihokiklubi vastu, kolmele esiliiga võistkonnale tuli aga veel alla vanduda. Kuid kindlust, et suudame mängida, saime küll tublisti”

Miks valisite just saalihokiga tegelemise?

“Jõgeva on saalihoki linn, siinsel Tähel on ju nii palju kõikvõimalikke tiitleid. Kui käid mänge vaatamas, tahad ka ise proovida. Saalihoki eelis on seegi, et saab mängida aasta ringi. Ka Tähe eesotsas Marko Saksinguga on meid toetanud ning oleme leidnud juba ka mõned head sponsorid.

Kuna oleme asjaarmastajad, peab vahel endale meelde tuletama, miks me seda teeme ? ikka enda rõõmuks. Kui tuleb välja, on hea meel, kui ei tule, ei pea veel paha tuju olema.”

Kas meeskonnaga on veel võimalik liituda? Kui palju raha see nõuab?

“Meeskonnas on veel vabu kohti, nii et kel huvi, võib näiteks minuga julgesti ühendust võtta. Kuumaks on meil 300 krooni, mõned kulutused veel. Siiski peaks odavam olema saalihokit mängida kui näiteks kõrtsis istuda. Loomulikult ka tervislikum.

Aga oleme arutanud sedagi, et tore oleks, kui Jõgevale tekiks ka sarnane naiste võistkond.”

JÜRI LEESMENT

blog comments powered by Disqus