Saalihokihooaeg avatakse sünnipäevatordiga

Homme õhtul lükatakse Jõgeval Virtuse spordihoones käima kahekümne teised Eesti saalihoki meistrivõistlused. Kell 19.30 algavas avamängus läheb üheteistkümnekordne Eesti meister Jõgeva SK Tähe/Olivia vastamisi kevadel meistriks tulnud TTÜ SKga. Mänguga tähistatakse ka Jõgevamaale palju kuulsust toonud spordiklubi kahekümnendat sünnipäeva.


Esmaspäeval möödus 20 aastat Jõgeva saalibändiklubi Tähe loomisest. Treener Marko Saksingu sõnul tähtpäeva siiski väga suurelt ei tähistata. “Kohale on kutsutud klubi asutajad ja endised mängijad, kuid mänguväljak jääb siiski noorematele mängijatele,” ütles ta. “Küll aga pakume kõigile külalistele ja pealtvaatajatele sünnipäevatorti.”

Eelmisel hooajal esmakordselt Eesti meistrivõistlustel medalita jäänud Jõgeva Tähe koosseisus on toimunud mitu olulist muudatust. Viimaste aastate edukaim väravakütt Pavel Semjonov lahkus Eesti Maaülikooli meeskonda, väravavaht Tõnis Vähi esindab nüüd Sparta Team Automaailma, TTÜ ridadesse kuulub sellest hooajast Hans Kristjan Nurmik.

“Kõik välismängijad on lahkunud, Tähe eest hakkavad sel hooajal mängima vaid oma klubi kasvandikud,” lausus Marko Saksing, kelle sõnul saavad algaval hooajal rohkem mänguaega just klubi noormängijad. “Tähe põhiväravavaht on Kevin Tamm, väljakul saavad senisest rohkem koormust Mathias Einamann, Andreas Õun ja Lauri-Robert Indus ning kindlasti tuleb nii mõnigi teine noor sel aastal esile.”

Lahkujate kõrval on Tähel õnneks ka tagasitulijaid. “Tagasi on paar hooaega eemal olnud Alari Pagi ja Mario Paulus,” ütles Saksing. “Pagi näitas head mängu juba hiljutisel Jõgeva karikaturniiril, Paulus on viimastel treeningutel väga terav olnud.”

Toimunud muutuste tõttu on Marko Saksing esindusmeeskonnale algavaks hooajaks eesmärke seades ettevaatlik. “Esimesed mängud tulevad meil rasked,” lausus ta. “Aga ma arvan, et hooaja edenedes läheb meie mäng  kindlasti paremaks.”

Eesti meistrivõistluste meistriliigas jätkavad ka sel hooajal saalihokihuvilistele tuttavad meeskonnad. Kuue osaleva tiimi hulgas on TTÜ SK, SK LINK/Saku, Sparta Team Automaailm, Jõgeva SK Tähe/Olivia, EMÜ Spordiklubi ja Eesti U19 meeskond (noortekoondis mängib tänavu ainult n-ö võõrsil mängud). Kolmeringilise põhiturniiri viimase ringi mängudest saab Tähe eelmise aasta neljanda koha tõttu koduväljakul pidada vaid ühe. Poolfinaalidesse pääsevad põhiturniiri neli edukamat.

20 meeskonna osavõtul peetaval Eesti meistrivõistluste esiliigaturniiril Jõgeva Tähe tänavu ei osale. “Põhjuseks on rahapuudus,” selgitas Marko Saksing. Küll saab aga uuel hooajal esindusmeeskonna kõrval kaasa elada ka Tähe noortetiimidele ning 7. novembril alustavas naiste liigas on võistlustules ka Jõgeva Tähe naiskond. Kümne naiskonna osavõtul peetaval turniiril osalevad lisaks eelmisel hooajal esiliigas võistelnud naiskondadele ka Eesti meistritiitli eest heidelnud EMÜ SK ja Sparta Spordiselts.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus