Saalihoki maailmameistrivõistlused lõppesid Eesti koondisele sportliku draamaga

Saalihoki meistrivõistlused Sveitsis Zürichis kestsid 16. -22. maini. Eesti rahvuskoondisse kuulusid ka 11 mängijat seitsmendat korda Eesti meistritiitli võitnud spordiklubi Tähe esindusvõistkonnast. Mänguhoos olid Marko Saksing, kes ennekõike tegi treeneritööd, väravavahid Veiko Raudsepp ja Ivo Lepik, Ats Püvi, Alari Pagi, Rein Kivi, Andro Sõber, Jüri Narits, Kaido Ingver, Martin Karis ja Andrus Tõruke. Rahvuskoondise kapteniks oli Martin Sivakov, peatreeneriks Jari Petri Anttila.

Esimeses mängus võitis Eesti Austraaliat 6:1. Mängu teisel kolmandikul paistis eriti silma 2 väravat visanud Andrus Tõruke, kes ka parimaks mängijaks tunnistati. Marko Saksing hindas kohtumist austraallastega võrdlemisi rahulikuks. Seevastu mäng Sloveeniaga, mis võideti 5:4, möödus tema sõnul üsna pingeliselt. Kohtumises Sloveeniaga tunnistati parimaks maailmameistrivõistlustel debüüdi teinud noor väravavaht Ivo Lepik.

Poolfinaalis võitis Eesti aga 6:4 Ungari. B-divisjoni finaalis oli Eesti koondisel otsustav kohtumine Itaaliaga. Sportliku karastuse saanud eestlased haarasid tulise temperamendiga itaallastelt initsiatiivi. Esimese värava viskas kapten Martin Sivakov. Kõige rohkem väravaid viskas selles mängus aga Rein Kivi. Tänu temale läks Eesti juhtima 5:4. Sekund enne kohtumise põhiaja lõppemist õnnestus Itaalia meeskonnal seis viigistada. Pealegi sai Kivi mittesportlikku käitumise eest punase kaardi. See tähendas meeskonnale viieminutilist karistust. Lisaajal viskas värava aga itaallane ja võitis Eesti koondist 6:5. Nii lõppes dramaatiliselt kulgenud mäng, mille tulemusena jäi Eesti koondis A-divisjonist napilt välja.

“Mehed mängisid hästi, kuid sport on juba kord selline, et alati ei võida, ” lausus Jõgeva Tähe mängiv treener Marko Saksing.

Eesti koondise mängu maailmameistrivõistlustel hindas tugevaks ka treener Jari Petri Anttila, kes arvas, et tema juhendamisel kulgenud kolme aasta vältel on võistkond oluliselt arenenud.

Spordiklubi Jõgeva Tähe võib enda jaoks lugeda aga suurimaks võiduks seda, et väravavaht Veiko Raudsepp pälvis tiitli MVP, mis on lühend inglisekeelsetest sõnadest “Most Valuable Player” ja tähendab õige kasulikumat mängijat.

B-divisjoni lõplik järjestus saalihoki meistrivõistlustel: Itaalia, 12. Eesti, 13. Ungari, 14. Holland, 15. Sloveenia, 16. Inglismaa, 17. USA, 18. Austraalia, 19. Singapur, 20. Poola

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus