Ruumieksperiment Roosisaarel

Põltsamaal on kohalikule rahvale tuntud kohaks keset linna asuv Roosisaar. Kui seni oli Roosisaar tänu seda läbivale teele, mis väga kaugetel aegadel oli lausa Tallinna-Tartu maantee osa, paigaks, kust inimesed lihtsalt läbi kõndisid või jalgrattal sõitsid, siis nüüd otsustati Roosisaar kaheks nädalaks muuta omamoodi päeva ning nädalalõpu meelelahutuspaigaks.


Konkreetsemalt toimub Roosisaarel lähema kahe nädala jooksul erinevaid etteasteid, millest kõik huvilised soovi korral osa saavad. „Idee korraldada Roosisaarel selline eksperiment, on mul mõttes olnud juba mõned aastad. Peale valdade ühinemist, kus meil on tegusaid inimesi ja võimalusi varasemast rohkem, pakkusin idee välja. Sellest haaras kohe kinni meie valla turundusspetsialist Raivo Suni ja leidsin mõttekaaslase, kellega seda ideed ellu hakata viima,“ jutustas Põltsamaa vallavalitsuse ehitusspetsialist Kersti Viggor.

Ruumeksi näol ei ole tegemist pelgalt Roosisaarel toimuva kultuurilise ettevõtmisega, vaid Viggor näeb seda eksperimenti ruumiplaneerija pilgu läbi. Seni ei ole slinnas asuvat ilusat haljasala linnaruumi osana aktiivselt kasutatud. Idee oli kutsuda inimesi Roosisaarele aega veetma ja paiga ilu märkama. Pole tähtis, kas kohale tuleb kümme, kakskümmend, kakssada või rohkem, kõik huvilised on oodatud. Piletiraha kelleltki ei küsita, kohaletulijatelt oodatakse heatahtlikku meelt ning soovi selles kaunis paigas viibida.

Ettevõtmisega liitusid paljud heatahtlikud abilised – Põltsamaa Vallavara, Põltsamaa vallavalitsus, Kamari Haridusselts, kohvikubuss ja teised. Eesmärgiks seati pakkuda esinemisvõimalust eelkõige kohalikele loomeinimestele, aga ka vaba lava kõigile neile, kellel on soovi ja tahmist seal millegi toredaga üles astuda. Ruumeksi lõpuesinejaks on Mari Kalkun, kes esineb 12. juulil.

Kersti Viggor usub, et aasta pärast saab Ruumeks uuesti teoks. Peale tänavuse Ruumeski lõppemist on kavas inimestelt selle kohta tagasisidet hankida.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus