Ruudulise laua rüütlil 80

Sel kuul täitus 80 eluaastat Paul Evardil, põlisel põltsamaalasel ja male-kaberingkondades kõrgelt tunnustatud ja lugupeetud ruudulise laua rüütlil. Tema sportlikust perekonnast, abikaasast Astast, lastest Villust, Ainist ja Evest on kindlasti Eesti spordiajalukku läinud üks meie kõige aegade edukamaid kõrgushüppajaid Ain Evard.


Pilistverest pärit Paul on silma paistnud nii males, kabes kui võrkpallis. Tema eriliseks austuseks sai male, esimesed malendid sai ta Pilistvere tuntuimalt spordimehelt, viis korda NL olümpiakoondise koosseisus massöörina olümpiamängudel käinud Elmar Martinilt. Erilise innustuse malega tegelemisele andis aga 1949.aastal Põltsamaal toimunud Paul Kerese malesimultaan, kus Paulil õnnestus oma nimekaimust suurmeistrit võita. Piimanduse insener-tehnoloogina Jõgeva Piimatoodete Kombinaadis kuni selle likvideerimiseni töötades pälvis ta aastaid auhinnalisi kohti nii tollase Paide kui Jõgeva rajooni malemeistrivõistlustelt kui ka võistkondi esindades. Males on ta mänginud enam kui 1200 turniiripartiid ehk istunud võistluslaua taga kokkuvõttes 200 ööpäeva. Viimasel paarikümnel aastal, mil on toimunud kiirmale pealetung, on Paul suutnud samuti oma küla spordimehe Sulev Luha initsiatiivil üle minna kabele, kus ta on samuti jäänud plusspoolele.

Juuni algul peetud Jõgeva maakonna meistrivõistlustel brasiilia kabes tuli Paul tihedas konkurentsis pronksmedalile, mis selles eas on juba saavutus omaette. Jätkuvat jõudu mängulaua taga!
i

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus