Ruth Lehis pürgib esinema Eesti Laulu lõppkontserdile

Konkursi Eesti Laul finaalis võib osaleda ka sihtasutuse Saare valla kultuuri- ja turismikeskus Kalevipoja Koja huvi- ja projektijuht Ruth Lehis.


Selleks tuleb Ruthil olla silmapaistvalt edukas konkursil Elu võimalus, kuhu ta saatis video enda esitatud lauluga. Ruht Lehise jõudmisele Saku suurhalli lavale saab igaüks hääletades kaasa aidata.

Ruth Lehis valis konkursil esitatavaks lauluks Leonard Coheni “Hallelujah”. “Video esitusest lasksin filmida Mustvee kultuurikeskuses. Mul olid suurepärased abilised Pärnust, Tallinnast ja ka Mustveest. Pikk filmimispäev täitus heade emotsioonidega. See laul on täispakett – võimas lugu armastusest ja usust. Mul on looga pikaajaline ja tugev side. See on hingematvalt ilus. Klaveril saadab mind mu sõbranna Gerly, kellega oleme teinud koostööd juba aastaid,” rääkis naine.

Võitjale põhjalik koolitus

Ruth Lehis lisas, et Elu24 korraldatud suurejooneline kampaania Elu võimalus algas 29. jaanuaril.

“Ikka otsitakse andekat lauljat või ansamblit Eesti muusikamaastikku rikastama. Võistelda anti võmalus kõigile Eesti kodanikele, kes on vähemalt 16aastased. Reglement nägi ette, et tuleb täita ankeet, laadida oma lugu üles Youtube keskkonda ning imeväel oledki juba sammukese lähemal sellele, et saada kümme korda kuulsamaks.

Võitja selgub juba 14.veebruaril, kuid hääli saab anda kuni 12. veebruarini. Rahvahääletusel selgub kolm kõige enam hääli saanud finalisti, kelle seast valib Elu 24 ja Eesti Laulu zürii välja ühe õnneliku, kes 4. märtsil Saku Suurhalli laval esineb. Võitjaga viiakse läbi meediakoolitus, mille raames saab ta põhjaliku ülevaate meediaga suhtlemisest – kuidas anda intervjuusid nii telele, raadiole kui kirjutavale pressile. Lisaks läbib tulevane staar ka häälekoolituse ja veel palju muud olulist, millega ta tulevikus iga päev peab kokku puutuma. Võitjat toetatakse ka ulatusliku PR-kampaaniaga, kus on kohe võimalik õpitud oskused enda kasuks tööle panna. Võitjat aidatakse nii stilistikaga kui muusikalise ettevalmistusega ning finaalkontserdini on tal kõrval ka mentor, kes julgustab ning õpetab,” lisas Ruth Lehis.

Iga antud hääl loeb

Kokku osaleb konkursil Elu võimalus 153 lugu. Möödunud reede lõunase seisuga oli Ruht 16., kuid positsioon muutub pidevalt.

“Võitmise võimalus sõltub ikka suuresti minust, mu lähedastest ja sõpradest-tuttavatest. Eks viimased päevad on kampaaniat saanud teha nii päeval kui ka öösel unetundidest. Kuid ma ei kurda väsimuse üle. Paar nädalat magamata öid elab iga noor üle. Energia pulbitseb ning naeratus on kogu aeg näol. Aidata saavad kõik. Tuleb minna Elu 24 Elu võimaluse lehele, otsida üles Ruth ‒ Hallelujah ning hääletada. Jagada Facebookis, saata sõpradele-sugulastele sõnumeid ning levitada infot suuliselt. Absoluutselt kõik variandid on teretulnud ja nagu ikka sellistel võistlustel. Iga hääl loeb,” ütles ta.

Ruth Lehise sõnul on muusika teada saatnud kogu elu. “Olen lõpetanud Pärnus muusikakooli viiuli eriala ning mänginud klaverit. Laulnud erinevates vokaalansamblites, koorides ning solistiõppes õpetaja Endla Murdi juures. Kuus aastat olin Pärnus tütarlastekoori Elise hääleseadja. Muusika on minu jaoks nagu õhk ja vesi ‒ ilma nendeta ei saa. Seepärast jumaldangi ütlust, et laul teeb rinna rõõmsaks. See emotsioon, mille lauldes saan, panebki mu silma särama ja hinge helisema ning selle tundega saan kõikidest raskustest üle,” ütles Kalevipoja koja huvi-ja projektijuht.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus