Ruskavere kultuuritöötaja Vaike Ein peab ümmargust sünnipäeva

Laupäeval saab 90-aastaseks kauaaegne kultuuritegelane, endine Saare rahvamaja juhataja Vaike Ein, kes on olnud eluaegne piirkonna kultuuritöötaja. 1949. aasta alustas ta pärast Saare kooli lõpetamist tööd koduküla Ruskavere raamatukogu juhatajana. Seejärel tegutses samas kolhoosi klubi juhatajana ning aktiivse isetegevuslasena laulis kaasa klubi nais- ja segaansamblis.


Hiljem, juhatades Saare rahvamaja aastatel 1970–1980, osales ta naisansamblis. Ning pensionärina laulis ta 20 aastat kapellis Peoleo.
„Klubis oli meil alati palju rahvast,“ meenutas Vaike Ein. „Tegime näitemängu, vaatasime filme, oli isetegevus, süldipeod ja klubiõhtud,“ rääkis ta. Kultuuritööd ei saa teha kellast kellani, vaid see peab olema hingelähedane ja elustiiliks. Kui näidendiproovid pikale läksid, tuli Vaikel vahel Saare rahvamajas ka ööbida.
Vaike elu on tihedalt seotud vana Saare koolimajaga. Seal õppis ta ise ning hiljem õppisid seal tema pojad. Ka on ta sage külaline olnud Kalevipoja muuseumis. „Uus muuseum on tore, aga mulle meeldis vana rohkem, seal oli alles palju minu koolist,“ ütles Vaike, kes end siiani kodukandi eluga hoolsalt kursis peab.
Vaike on üles kasvatanud kaks poega ning tal on kuus lapselast. Praegu sisustab ta oma päevi käsitöö, peamiselt kudumisega. Suvel toimetab palju väljas ning on uhke oma aiamaa ja kilemajakese üle.
Vaike Ein on aastast 2015 Saare valla aukodanik.
ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus