Rulluisumaratonil võidutsesid Indrek Tobreluts ja Enel Kõrva

Üleeile Kasepääl peetud VI Kalevipoja Rulluisumaraton oli üksiti tänavuse EMT rullituuri viies etapp. Maratoni põhidistantsil neljal aastal võidutsenud Kert Keskpaik jäi ise seekord kuuendaks, ent aitas samas tublisti kaasa võistkonnakaaslase Indrek Tobrelutsu võitjaks tulekule.

 

Kümnemeheline juhtgrupp kujunes 43,8 km distantsil välja juba esimesel ringil. Ring-ringilt vahetus ainult vedaja. Enne finišit oli põhiliselt laskesuusatajana tuntud Indrek Tobreluts suutnud end grupist pisut lahti rebida ning tuiskas üle lõpujoone 13,6 sekundit enne teiseks tulnud Danila Ruusut. Ruusu järel veeresid robinal finišisse aga kõik teisedki juhtgrupi mehed, nii et kümnendat kohta lahutas teisest vaid 2,8 sekundit.

“Ega ma muidu sprinterite vastu poleks saanud, kui ma võistkonnakaaslastega Albe Team/Bont’ist taktikalist koostööd poleks teinud. Nii et jään Kerdile teene võlgu,” ütles Indrek Tobreluts.

Kõrgeid kohti on ta saanud ka EMT rullituuri varasematel etappidel ning hoiabki praegu sarja liidrikohta. Paraku ei saa ta viimasel, 4. septembril Jüris peetaval etapil osaleda, sest siirdus juba eile Austriasse Ramsausse treeninglaagrisse talvise laskesuusahooaja vormile alust laduma. See asjaolu annab sarja üldvõidu saavutamiseks head šansid lähematele konkurentidele Kert Keskpaigale ja Danila Ruusule.

Rulluisutamist võtabki Indrek Tobreluts kui head võimalust end suvel vormis hoida.

“Videolt on ennast pärast tavaliselt küll paha vaadata, sest kehvapoolse tehnika tõttu teen sõites palju liigseid liigutusi, aga rulluisutajate seltskond on vahva ja selles on mõnus viibida,” ütles Indrek Tobreluts.

Naistest oli maratonidistantsil, nagu möödunud aastalgi, kiireim Enel Kõrva (üldjärjestuses 21.), kes on nüüd, nagu Kert Keskpaikki, neljakordne Kalevipoja Rulluisumaratoni võitja.

“Kui tavaliselt on siin üsna tuuline, siis täna polnud tuult, eredat päikest ega ka vihma, nii et sõita oli väga hea,” kiitis Enel Kõrva.

Tema ja naiste arvestuses teiseks tulnud Diana Kaareste (üldjärjestuses 41.) tõstsid pärast võistlust naljatamisi üles küsimuse, kas rulluisuvõistlustel ei võiks hakata pidama ka perekondlikku arvestust. Sellises arvestuses oleks praegu suurimad võiduvõimalused ilmselt Diana Kaareste ja Jaanus Ritsoni perel. Kaareste oli Kasepääl naistest teine, Jaanus Ritson meestest üheksas ja nende ühine poeg Sten Kaareste 21,9 km distantsiga IIZI skate’il ehk poolmaratonil oma vanuseklassi (M14) kaheksas.

“Aga mul on kaks tütart kasvamas, nii et tulevikus võime teile ära teha,” naeris Enel Kõrva, kelle abikaasa Tõnu Koppel sai M40 vanuseklassis 35. koha.

Adaverelased Minskis

Kui tavaliselt pakub Kalevipoja Rulluisumaratonil Jõgevamaa publikule rohkesti rõõmu Adavere noorte rull- ja kiiruisutajate tubli esinemine, siis seekord jäid sealsed tugevamad sellelt võistluselt kõrvale, sest viibisid koos treeneri Väino Treimaniga Minskis treeninglaagris. Sealsamas toimub peatselt ka esinduslik rulluisumaraton, kus meie noortel on plaanis osaleda. Adavere taustaga rulluisutajate poolt Kasepääl saavutatud parematest kohtadest tasub mainida Sandra Alusalu neljandat kohta maratonidistantsil naisteklassis ning Rauno Kamenjuki kolmandat kohta poolmaratonil meesteklassis.

Peale maratoni ja poolmaratoni võisteldi Kasepääl veel 7,3 km lasterulli sõidus ja 3,6 km POP lastesõidus. Toimus ka 500 m pisirulli sõit, ent selles võistlusarvestust ei peetud. Lisaks rulluisutajatele võistlesid aga veel rullsuusatajad (sõitsid 21,9 km) ja ratastoolisõitjad (sõitsid 3,6 km). Viimaste hulgas oli kiireim Viljandimaal Varstus elav 17-aastane Egert Toomsoo, kes on edukas olnud ka sarja varasematel etappidel.

“Trenni teha ma kodus ei saa, sest meie kandis pole asfaltteed, millel harjutada,” ütles Egert. “Spetsiaalset võistlusratast mul ka pole, aga mulle meeldib sporti teha ja ratastoolivõistlused on hea võimalus kodunt väljas käia ning inimestega suhelda.”

Kui Egert Viljandis gümnaasiumi lõpetab, tahab ta astuda Tallinna Tehnikaülikooli.

Kipub “väristama”

Eesti Rulluisuliidu peasekretäri Jaanus Ritsoni sõnul tegi alaliit juba möödunud aastal ettepaneku Kalevipoja Rulluisumaraton EMT rullituuri sarja lülitada.

“Siinse maratoni korraldajad võtsid pakkumise vastu ja vähemasti meie poolest võib see võistlus sarja jääda ka edaspidi,” ütles Jaanus Ritson. “Ainus mure on siinne asfalt, mis hakkab juba päris kõvasti “väristama”. Aga sinna pole midagi parata: meie kliimas tuleb talvel naelkummidega sõita ja need kulutavad teekatet päris kiiresti.

Üldiselt püüame EMT sarja võistlusi küll sellistes kohtades korraldada, kus ümber üsna tihe infrastruktuur, ent siinne võistluspaik korvab sellealased puudujäägid Peipsi lähedusega ning võimalusega kala ja sibulat hankida.”

Kalevipoja Rulluisumaratoni põhidistantsil said tulemuse kirja 122, poolmaratonil 152, lastesõidus 36, suusarullisõidus 17 ja ratastoolisõidus kolm võistlejat. Võistlust korraldasid Eesti Rulluisuliit, OÜ TopSport ja JK Vooremaa Centrum koostöös Jõgeva maavalitsuse, Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu, Jõgevamaa Spordiliidu Kalju ning Kasepää valla- ja Mustvee linnavalitsusega.

Maratoni tulemustega saab lähemalt tutvuda portaalis www.sportinfo.ee.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus