Rulluisumaratoni tulemusena selguvad Kalevipoja kolmevõistluse parimad

Tuleval laupäeval Kalevipoja Kalafesti raames toimuval Kalevipoja rulluisumaratonil selgitatakse välja ka Kalevipoja kolmikvõistluse paremad.

Jõgevamaa Spordiliidu Kalju tegevjuht ja maratoni peakohtunik Uno Valdmets märkis, et tänavuse rulluisumaratoni tulemuste põhjal selgitatakse ka uisutamisest, jalgrattasõidust ja rulluisutamisest koosneva Kalevipoja kolmikvõistluse parimad.

“Pärast kahte võistlusala juhivad naiste arvestuses Ingrid Ernits Jõgevamaalt, meestest aga Raivo Laanemets Tallinnast, Jaagup Vähi Tartust ja Raivo Meitus Jõgevalt,” ütles Valdmets.

IV Kalevipoja Rulluisumaratonil saavad teoks ka Eesti meistrivõistlused, mis tõttu starti on oodata Eesti rulluisutajate paremikku. “Praegu on võistlema registreerinud 53 uisutajat, kuid arvestades möödunud aasta kogemust, see arv kindlasti suureneb, sest mullu oli võistlejaid lõpuks 263,” lisas ta. Kalevipoja IV Rulluisumaratonile saab registreerida www. sportinfo.ee kuni 19. augustini soodushindadega ja 22 . augustil otse võistluspaigas.

Rada  kulgeb Mustvee linnast 2 km kaugusel Raja külas Tartu-Jõhvi uue maanteelõigu 74.9-78.5 kilomeetril. Eesti rulluisutajatele tuleb konkurentsi pakkuma ka sportlasi Lätist ja ehk ka teistest riikidest.

Valdmetsa sõnul pole Kalevipoja enda osalemine veel kindel, kuid tema sellekohast otsust oodatakse huviga. “Kõik rulluisutajad saavad kaasa tervise, mida tuleb kindlasti pidada kallimaks kullakoormast ja ülevamaks hõbevarast,” rääkis Jõgevamaa spordijuht.

Maratoni korraldavad Jõgeva Maavalitsus,  Jõgevamaa Spordiliit Kalju, Kasepää vald ja Mustvee linn, samuti Eesti Rulluisuliit ja Põltsamaa Spordiklubi Tervis.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus