Rosenbergi edukas comeback

Eelmise hooaja vigastuse tõttu vahele jätnud Tabivere kümnevõistleja Kristjan Rosenberg tegi Itaalias Lanas muljetavaldava tagasituleku võistluse, püstitades 7950 punktiga uue isikliku rekordi. See andis avapäeva järel liidrikohal olnud Rosenbergile lõpuks teise koha.

Rosenberg alustas võistlust Itaalias 22 mehe konkurentsis paljulubavalt, püsides 8000 punkti graafikus. Ta jooksis 100 meetrit 11,05, hüppas seejärel kaugust 7.16, tõukas kuuli 14.59, ületas kõrgushüppes 2.10 ja jooksis avapäeva lõpetuseks 400 meetrit 48,87-ga. See andis talle viie ala järel ka liidrikoha.

Teist päeva alustas Rosenberg 15,15-ga 110 tõkkejooksus, millega püsis jätkuvalt esikohal. Kuid tõsisem tagasilöök tuli kettaheites, kus parimal katsel saavutatud 41.10 oli tema jaoks ebaõnnestumine. See viis eestlase välja ka esikolmikust.

Teivashüppes ületas Rosenberg 4.85, mis tõstis ta küll esikolmikusse tagasi, kuid oli viie meetri mehe jaoks siiski pettumuseks. Pärast seda oli 8000 punkti püüdmine muutunud juba veidi ebareaalseks.

Odavise kuulub Rosenbergi nõrgemate alade hulka ja seekord sai ta siin kirja 52.37. Viimasel alal 1500 meetri jooksus saavutatud tubli 4.34,85 andis kokku 7950 punkti, millega ta ületas oma senise tippmargi 43 punktiga.

Lanas toimunud võistluse võitis tšehh Jan Doležal 8117 punktiga. Rosenbergile kuulus teine koht.