Röövel Hotzenplotz seikleb pühapäeval Jõgeval

Eesti Noorsooteater mängib perelavastust „Röövel Hotzenplotz Jõgeva kultuurikeskuse suvehoovis sel pühapäeval, 2. augustil kl 18.

„Röövel Hotzenplotz” esietendus NUKU teatri Ferdinandi saalis eelmise aasta 15. septembril, kuid lavastuse loojatel on algusest peale unistus mängida seda lugu ka vabas õhus. Nimelt tegutseb lavastuses rändtrupp, kes sõidab vankriga linnast linna ja etendab lugu hirmuäratavast röövel Hotzenplotzist, kasutades rütmipille, maske ja lennukat fantaasiat. Niisiis on tempokas perelavastus otsekui loodud suviseks ringireisimiseks ning äsja teatri nimetuse sisuga kooskõlla viinud Eesti Noorsooteater teeb uue nime all oma esimese ringreisi just selle lavastusega.

Humoorika röövliloo tegevus areneb väikeses, üsna Jõgeva mõõtu linnakeses, kus kõik paistab olevat imehästi, kuni hirmuäratav röövel Hotzenplotz murrab end vangimajast vabadusse ja pistab nahka kõik praevorstid ja hapukapsad, mis vanaema on Kasperlile ja Seppelile valmistanud. Nii saab alguse hoogne röövlijaht, kus vahetatakse maske ja rolle, nii et keegi ei pruugi olla see, kellena alguses paistab.

Seppeli rollis astub üles Jõgeva kasvandik, siin oma esimesed teatritegemise kogemused saanud Karl Sakrits. Karl on juba paar aastat erinevates rollides teatrilaval üles astunud ning täna esietendus ERR Raadioteatri ja Eesti Noorsooteatri koostöös tema dramatiseeritud ja lavastatud kuuldemäng, mis põhineb Heino Väli raamatul „Silver Ükssilm“.

Sügisel esietendub Eesti Noorsooteatris tema järgmine uuslavastus, Betti Alveri luuletusel põhinev sõnatu lastelavastus „Tulipunane vihmavari“.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus