Rootslased kinkisid Palamuse pritsumeestele paakauto

Palamusele toodud auto oli Ale pritsumehi teeninud 1978. aastast. Nüüd ostis omavalitsus neile uue (Rootsis on nimelt ka päästeteenistused omavalitsuste, mitte riigi alluvuses) paakauto ja vana otsustati tuua Palamusele. Auto kingiti küll vallale, ent kasutama hakkab seda Jõgevamaa Päästeteenistuse Palamuse komando. Kingituseks saadud paakauto võtab peale 7 tonni vett ja kui üksnes veest väheks jääb, saab põlengukoha katta veel 300 liitri vahuga: autol on nimelt peal ka vahuandmisseade.

Öeldakse, et ühe mehe vana on teise mehe uus. Palamuse komando vana paakauto läheb nüüd Ida-Viru Päästeteenistuse käsutusse: neil pole praegu ainsatki paakautot.

“Ale sõprade kingitus ei suurenda üksnes Palamuse valla inimeste turvatunnet: meie komando katab tegelikult tervelt kuut valda ehk umbes kolmandikku maakonnast,” ütles Palamuse komando pealik Mati Kütt. “Ilma paakautota on põlengu kustutamine, eriti veevõtukohast kaugel asuvas paigas, päris problemaatiline: võib juhtuda nii, et kolm minutit saad kustutada ja siis pead kulutama kakskümmend minutit vee juurdetoomisele. Aga selle ajaga jõuab tuli, eriti tuule korral, parasjagu uue hoo sisse saada.”

Varem on Ale kommuun kinkinud Palamuse vallale täisvarustuses päästeauto ja redelauto. Esimene teenib siiani Palamuse päästemehi, teine anti Jõgeva keskkomando käsutusse, sest neil läheb seda lihtsalt rohkem tarvis.

Rootslaste poolt paar aastat tagasi kingitud päästeauto kannab nime Willy. Sellise nime sai auto Ale kommuuni tehnikajuhi Willy Kölborgi auks: just tema on olnud autode kinkimisel initsiaatoriks. Möödunud aastal omistati Willy Kölborgile teenete eest Eesti päästestruktuuride abistamisel Päästeteenistuse hõberist.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus