Rõõmus pidu lahedate külalisesinejatega

Küllap on igal vallal, külaseltsil  ja kultuurimajal omad jõuluaja traditsioonid, ilma milleta detsember justkui poolik tunduks. Puurmani spordi- ja kultuurimajal on üheks selliseks  tugevalt juurdunud kombeks valla eakate jõulupidu.

Kultuuriasutuse juhi Keiu Kessi sõnul on nende vallas vanema rahva kodunt välja saamisega nii, nagu see mujalgi olema kipub: ega eriti ei käida. Kui aga bussiring organiseerida, nii et kõik mureta peole ja koju saavad, tullakse  meeleldi.

Vorsti- ja ka kohvilaud oli kaetud enam kui kaheksakümnele külalisele ja Keiu kinnitusel jäid tulemata vaid mõned üksikud. Nii ei pidanud publik piinlikkust tundma, et neid vähem kui esinejaid, sest viimaste arvgi oli aukartust äratav. 

Laulsid-tantsisid nii lasteaia- kui koolilapsed ja muidugi ka kultuurimaja isetegijad: segakoor ja kolme liiki tantsurühmad. Ikka on jõulupeole meelelahutajaid ka kaugemalt kutsutud. Tänavu oli tuldud koguni Põlvamaalt Laheda vallast. Nimelt paistab sealne Vana-Koiola kultuurimaja isetegijatekaadri poolest erakordselt heas seisus olevat. Kui mujal mehi napib ja naised teinekord vurrud ette kleebivad, et segapaaridega tantsurühm ikka täismõõdu välja annaks,  siis neil olid kolm mehepoega hoopis seelikusse pugenud. Lahedad tädikesed Lahedalt ehk Vana-Koiola mutikesed, nagu nad oma truppi ise nimetavad, muljetasid võru keeles päevateemadel ja esitasid temperamentse muusika saatel tantsunumbreid.

Senni ( Jaan Rammul), Anni (Andres Määr) ja Tooni (Toomas Vestla) on Vana-Koiola kultuurimaja juhataja ja Laheda valla kultuurijuhi Andres Määri sõnul juba viis aastat rahvast lõbustanud. Neid juhendab Maret Melts.

Alustasime “blondiinidena” ja jõudsime mutikesteni, mis tundus originaalsem ja huvitavam,” ütles Andres Määr.

Üks Lahedatest tädikestest mängis peo finaaliks tantsuhimulistele akordioni ja sai hakkama ka improviseeritud soovikontserdil tellitud paladega.  Niisama edukalt ei läinud aga  Puurmani segarahvatantsurühma mehel, kes ühe külalise tantsule palus. “No ma arvasin, et vähemalt see lühem ja kõhnem on naisterahvas,” tunnistas ta hiljem kukalt sügades.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus