Roolis tukkuma jäänud juht sõitis vastu puud

Eile hommikul kella 5 paiku sai häirekeskus teate, et Jõgevamaal Mustvee vallas on juhtunud liiklusõnnetus. Esialgsetel andmetel jäi Tartust Jõhvi suunas liikunud Ford Galaxy juht roolis magama ning kaldus seetõttu vastassuunavööndisse.


Juht virgus viimasel momendil ning püüdis masinat tagasi oma sõidusuunda pöörata, kuid pingutustest hoolimata kaotas sõiduk selle äkilise manöövri käigus juhitavuse ning põrutas paremale poole teelt välja vastu puud.

Peale juhi viibis masinas veel neli inimest, neist üks laps. Praegu on teada, et masinas tagaistmel istunud täiskasvanutest kaks ei kasutanud sõidu ajal turvavööd, teised täiskasvanud olid korrektselt turvarihmadega kinnitatud ning laps istus turvatoolis. Teelt väljasõidu järel viidi kõik viis masinas olnut tervisekontrolliks haiglasse. Sündmuskohal tuvastas politsei, et juht oli kaine. Tee sündmuskohal oli kuiv ja asfaltkattega, masina rehvid vastasid nõuetele.

Politsei toonitab, et autorooli tohib istuda üksnes puhanuna, sest unisuse käes vaevlev juht on liikluses endale ja teistele sisuliselt sama ohtlik kui joobes juht. Tema tähelepanuvõime ja reaktsioonikiirus ei ole piisav, et võimalikke ohtusid vältida ning turvaliselt ühest sihtpunktist teise jõuda. Vältimaks väsinud pead autoroolis soovitab politsei ettevõetavate autoreiside puhul võimalusel jaotada sõidukilomeetrid mitme sõiduõigust omava inimese vahel. Kui see pole aga võimalik, siis tuleks teha turgutavaid puhkepause kas ohutult tee ääres või vastaval puhkealal.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus