Romantiline punk Põltsamaa lossihoovis

Alternatiivmuusika huvilist publikut kogunes lõppkokkuvõttes paarisaja ringis. Mõned olid saabunud kogu perega, lapsedki rokivaimus üles kasvatatud. Kohale oli tuldud eelkõige Vennaskonna pärast ja seetõttu jätsid soojendusbändid rahva suhteliselt külmaks. Oodati peaesinejat.

Soojendusbändideks olid Les Diamants ning kohalikud Põltsamaa tegijad Drunk Duck ja Myrakarud. Drunk Duck on alles vastloodud, Myrakarud aga juba staa?ikam tegija. Viimane paistis muu hulgas silma omapäraste esinemisriiete poolest, milleks olid hommikumantlid.

Les Diamants on neljaliikmeline pilkupüüdva lauljatariga noor rokibänd, keda Vennaskond sellel tuuril esitleb. Nende energiline muusika on segu garaa?rokist ja bluusist. Publik läks pisut elavamaks, kuid ikkagi ootasid kõik Vennaskonda.

Vennaskond arvestas publiku ootustega ja mängis peamiselt vanu ja armastatud lugusid, mis rahva hüppama panid. Paljud tõusid pinkidelt ja läksid lava ette. Ega siis iga päev Vennaskonda näe! Pärast esinemise lõppu kutsus rahvas bändi tagasi. Nad tulidki ja tegid veel paar lugu. Publik ei tahtnud neid ka siis veel ära lasta, kui hoolimata tungivast nõudmisest tehti lava pimedaks ja kontsert oli läbi.

Kostus ka negatiivseid kommentaare stiilis: ?Tõnu on vanaks ja paksuks läinud ning oleks aeg ära lõpetada.? Siiski jäädi kontserdiga rahule, ?? ikkagi Vennaskond!?.

Eesti kõige pikemalt pidevalt, 21 aastat, tegutsenud bänd on oma elu pikimal tuuril, mille idee tuli kitarristi Roy Strideri unenäost. Kokku antakse 15 kontserti erinevates Eestimaa paikades. Tuuri üks eesmärke on tutvustada noori bände nagu Drunk Duck ja Myrakarud Põltsamaal, sest soojendusesinejad varieeruvad kontserditi.

SANDRA MAASALU

blog comments powered by Disqus